Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Podwyżki w Polska Press. Pracownicy dostaną o 250 zł więcej. "To nie załatwia problemu"

Polska Press Grupa zatrudnia obecnie około 1800 osób (fot. Piotr Molecki/East News)

Zarząd Polska Press porozumiał się ze związkowcami ws. wynagrodzeń. Pracownicy mają dostać podwyżkę pensji i karty na zakupy na stacjach Orlenu. Będzie też nagroda dla każdego - po 1 tys. zł.

Wyższe wynagrodzenia mają obowiązywać od połowy roku. Podwyżka dla każdego pracownika, który pracuje w Polska Press co najmniej rok, wyniesie 250 zł brutto. Każdy dostanie też 1 tys. zł tytułem nagrody (500 zł wypłacono już przed Wielkanocą, a pozostałe 500 zł zostanie wypłacone przed Bożym Narodzeniem). Dodatkowo pracownicy otrzymają karty zakupowe PKN Orlen o wartości 500 zł.

Czytaj też: Minął rok, a sąd nie wyznaczył terminu rozprawy ws. przejęcia Polska Press

"Pomimo sporych rozbieżności pomiędzy płacowymi oczekiwaniami pracowników a możliwościami pracodawcy udało się wypracować wspólne stanowisko. Poza podwyżkami wynagrodzeń, w spółce po raz pierwszy zostanie wypłacona nagroda jednorazowa dla wszystkich pracowników" - komentują podpisane porozumienie przedstawiciele Związków Zawodowych Polska Press. Dodają, że porozumienie jest krokiem do poprawy warunków płacowych pracowników po wieloletnich zaniedbaniach poprzedniego właściciela i "pozytywnie wpłynie na nastroje pracowników". 

"NTO" bez podwyżek

– Każdy gest cieszy, ale to nie załatwia problemu, redakcje nadal borykają się z problemami finansowymi, gdzie ludzie zarabiają po 2,8 tys. zł. Bywały przypadki, że dziennikarze rezygnowali z pracy, bo konkurencja zaproponowała pensję wyższą o trzy tysiące – mówi nam pracownik Polska Press, który nie chce się wypowiadać pod nazwiskiem.

Podwyżek nie otrzymają pracownicy Pro-Media (wydawca "Nowej Trybuny Opolskiej"), bo nie podlegają regulacjom pracowniczym obowiązującym w grupie Polska Press, która ma w Pro-Media 53 proc. udziałów.

Czytaj też: Dorota Kania na czele Instytutu Dziennikarstwa Polska Press. Dla młodych dziennikarzy

To kolejna podwyżka wynagrodzeń, od kiedy PKN Orlen przejął Polska Press. W ub.r. z lipcowymi wynagrodzeniami większość szeregowych dziennikarzy Polska Press dostała podwyżki od 150 do 300 zł brutto.

(BAE, 22.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.