Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tajwańska telewizja ogłosiła wojnę z Chinami, a potem przeprosiła za błąd

Komunikat był przygotowany na potrzeby ćwiczeń z Departamentem Straży Pożarnej Tajpej (screen: YouTube/華視新聞 CH52)

Chinese Television System, tajwańska sieć telewizyjna, poinformowała o zbliżającej się inwazji wojsk chińskich, a następnie przeprosiła za "techniczny błąd".

W trakcie środowego porannego programu na pasku w dolnej części ekranu stacji finansowanej w całości przez rząd Tajwanu pojawił się napis, że okręty tajwańskie oraz ważne elementy infrastruktury wojskowej zostały zaatakowane i "może to oznaczać wybuch wojny". Poinformowano też o pożarze na jednej z ważnych tajwańskich stacji kolejowych, którą mieli podpalić "chińscy agenci". Prezydentka Tajwanu w związku z tymi wydarzeniami miała ogłosić wprowadzenie stanu wyjątkowego.

Czytaj też: Echo Moskwy bez szans w rosyjskim w sądzie i nadal nie może nadawać

"Prosimy obywateli, by nie panikowali. Dementujemy te informacje i przepraszamy" - oświadczyła prowadząca serwis informacyjny o godz. 10 czasu lokalnego. Wyjaśniła, że komunikat był przygotowany na potrzeby ćwiczeń z Departamentem Straży Pożarnej Tajpej przeprowadzonych we wtorek. W środę omyłkowo opublikowano go na wizji ze względu na "błąd techniczny".

Chiny uważają Tajwan za swoją integralną część, a napaść Rosji na Ukrainę spowodowała, że na Tajwanie liczą się z podobnym scenariuszem ze strony Chin.

Czytaj też: Wikipedia upomniana przez Kreml za artykuł dotyczący Putina

(MAC, 21.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.