Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Huawei zamierza zerwać kontakty z Rosją

Huawei chce wyjść z Rosji nie z powodów ideologicznych, tylko z obawy przed sankcjami

Huawei Technologies zamierza wycofać się z Rosji. Chińska firma telekomunikacyjna wysłała część pracowników na urlopy i zawiesiła zawieranie nowych kontraktów z operatorami - donosi Forbes Russia.

Spółka miała także zredukować zatrudnienie w marketingu, choć chińscy pracownicy nadal przychodzą do biur. Huawei sama jest objęta amerykańskimi sankcjami. Chińczycy zamierzają wycofać się z Rosji, tak jak robią to inne firmy, ponieważ w innym przypadku muszą liczyć się z kolejnymi sankcjami ze strony USA i Europy. W ostatnich dniach wycofanie z tego rynku ogłosili inni giganci branży telekomunikacyjnej - szwedzki Ericsson i fińska Nokia.

Czytaj też: Nokia definitywnie wycofuje się z Rosji

Według gazety "Izwiestia" niektórym pracownikom moskiewskiego przedstawicielstwa nakazano pracę zdalną. Guo Ping, wiceprezes Huawei, już pod koniec marca mówił, że zaraz po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę firma zabrała się za ocenę ryzyka dla swojej działalności w Rosji.

7 marca trwającą od 2015 roku umowę z chińską firmą zerwał jej ambasador - Robert Lewandowski. Dlatego, że Huawei pozostał w Rosji.

Czytaj też: Elon Musk chce kupić całego Twittera

(MAC, 15.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.