Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk chce kupić całego Twittera

Elon Musk jest uważany za najbogatszego człowieka świata, jego majątek wycenia się na 236 mld dol. (fot. Wikimedia Commons/NASA)

Elon Musk złożył ofertę kupna wszystkich akcji Twittera za łączną cenę 43 mld dol. Wniosek trafił do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Każda z akcji ma kosztować 54,2 dol. Miliarder zamierza wycofać serwis z giełdy. - Twitter ma niezwykły potencjał. Uwolnię go – podkreślił.

4 kwietnia ogłoszono, że Musk przejął 9,2 proc. udziałów, ale wbrew zapowiedziom odmówił wejścia do zarządu. Okazało się, że był to początek planu, bo gdyby wszedł, musiałby poddać sie ograniczeniom, z których najważniejszym było, że nie może nabyć więcej niż 14,9 proc. udziałów.

- Zainwestowałem w Twittera, bo wierzę, że ma potencjał, by stać się platformą wolności słowa na całym świecie. Wierzę, że jest ona imperatywem społecznym w funkcjonujących demokracjach - stwierdził Musk dodając, że obecna forma funkcjonowania spółki nie pozwoli jej ani się rozwijać, ani służyć społecznemu celowi. Zanim zaczął przejmować udziały, często krytykował Twittera zapowiadając, że jest zainteresowany raczej stworzeniem własnej platformy mediów społecznościowych.

Czytaj też: KRRiT dostała pięć skarg na materiał TVP "Nasz człowiek w Warszawie" szkalujący Tuska

Twitter został założony 21 marca 2006 roku przez Jacka Dorseya, Evana Williamsa, Noaha Glassa oraz Biza Stone’a. Przez 15 lat - z krótką przerwą - serwisem kierował Dorsey, który odszedł 29 listopada 2021 roku. Jego miejsce jako CEO zajął Parag Agrawal.

50-letni Elon Musk, według opublikowanego w listopadzie rankingu tzw. Bloomberg Billionaires Index, jest najbogatszym człowiekiem na świecie, a jego majątek został wyceniony na 236 mld dol. Jest dyrektorem generalnym producenta pojazdów elektrycznych Tesla oraz m.in. właścicielem przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego SpaceX.

Czytaj też: Drugi sezon "Magii nagości" w Zoom TV z mniejszym zainteresowaniem niż pierwszy

(MAC, 14.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.