Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nokia definitywnie wycofuje się z Rosji

Fińska Nokia idzie o krok dalej od szwedzkiego Ericssona - nie zawiesza działalności, a całkiem ją kończy

Nokia podjęła decyzję o wycofaniu się z Rosji. Fiński producent sprzętu telekomunikacyjnego idzie o krok dalej od szwedzkiego Ericssona, który dzień wcześniej postanowił tylko zawiesić działalność w tym kraju na czas nieokreślony.

"Nie widzimy możliwości kontynuowania tam działalności w obecnych okolicznościach” - oświadczył prezes firmy Pekka Lundmark. Dodał, że nie wiadomo, jak długo potrwa wyprowadzka z Rosji. Zarówno dla Nokii, jak i Ericssona, rosyjskie przychody stanowiły ok. 2 proc. rocznego budżetu.

Czytaj też: Intel zawiesza działalność w Rosji

Nokia na początku marca (tak jak Ericsson) zrezygnowała z dostarczania sprzętu, ale nie zaprzestała działalności. Rosja naciskała na skandynawskie firmy, by zaczęły budować sieci wyłącznie przy użyciu rosyjskiego sprzętu.

(MAC, 13.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.