Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Outriders przenosi biuro ze Lwowa do Kijowa. Współpracuje z ośmioma lokalnymi reporterami

Biuro w Kijowie będzie pełniło funkcję zaplecza logistycznego (fot. Unsplash.com)

Grupa reporterska Outriders przeniosła tymczasowe biuro do Kijowa. Powodem jest przeniesienie frontu na wschód Ukrainy. – Musimy być bliżej wydarzeń - mówi Jakub Górnicki, założyciel Grupy. Redakcja podjęła współpracę z ośmioma lokalnymi reporterami, którzy będą tworzyć treści dla Outriders. 

Biuro we Lwowie zostało otwarte. Miało pomóc w koordynowaniu pracy lokalnych reporterów i reporterek. Jednak po niecałym miesiącu redakcja zdecydowała się przenieść tymczasowe biuro do Kijowa.

- Musimy być bliżej wydarzeń, bo z Lwowa na wschód, gdzie toczą się najostrzejsze walki, jest bliżej - mówi Jakub Górnicki, założyciel Outriders. - Kijów jest bezpieczny, a na dodatek do kursowania wrócił pociąg Kijów-Warszawa. 

Czytaj też: Drugi sezon "Magii nagości" w Zoom TV z mniejszym zainteresowaniem niż pierwszy

Biuro będzie działało na tej samej zasadzie co we Lwowie. Spełniać ma funkcję zaplecza logistycznego. Skorzystają z niego regionalni dziennikarze, z którymi Outsiders rozpoczął współpracę oraz wysłannicy z Polski.

- Mamy ośmiu lokalnych reporterów w różnych miastach Ukrainy, którzy zaczynają tworzyć dla nas treści - mówi Górnicki. 

Z polskiej redakcji Outriders w Ukrainie przebywają aktualnie Jakub Górnicki, Marcin Suder i Piotr Andrusieczko.

(BAE, 14.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.