Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Będą dwa nowe unijne programy dla dziennikarzy

"Niezależne i profesjonalne dziennikarstwo jest podstawą naszej demokracji. Ta nowa inicjatywa przyczyni się do wykształcenia nowego pokolenia odpowiedzialnych dziennikarzy europejskich” - powiedziała przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola (fot. materiały prasowe PE)

Prezydium Parlamentu Unii Europejskiej zgodziło się na nowy system stypendialny i szkolenia dla młodych dziennikarzy.

Nowe programy unijne mają wspierać dziennikarzy we wczesnym etapie ich kariery zawodowej w zrozumieniu funkcjonowania UE, a w szczególności Parlamentu Europejskiego. Pilotażowe edycje rozpoczną się w kilku państwach członkowskich najprawdopodobniej jeszcze w 2022 roku.

Czytaj też: Dorota Kania na czele Instytutu Dziennikarstwa Polska Press. Dla młodych dziennikarzy

Pierwszy program zakłada roczny okres pracy w redakcjach prasowych na terenie Unii dla osób wskazanych przez zawodowe organizacje dziennikarzy. Projekt dostał imię Davida Sassoliego, zmarłego przewodniczącego PE, który przez prawie 30 lat pracował jako dziennikarz.

Drugi program to cykl sesji szkoleniowych dla młodych dziennikarzy, zorganizowanych w dwóch modułach - na poziomie krajowym i w Brukseli lub Strasburgu.

Szczegóły mają być ogłoszone w najbliższych tygodniach.

Czytaj też: Rosja weźmie odwet na zagranicznych mediach za blokowanie Sputnika i RT

(GK, 07.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.