Dział: PRASA

Dodano: Marzec 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dorota Kania na czele Instytutu Dziennikarstwa Polska Press. Dla młodych dziennikarzy

Na czele Instytutu Dziennikarstwa Polska Press stoi teraz Dorota Kania (fot. Pawel Wodzynski/East News)

Instytut Dziennikarstwa Polska Press od 2 marca ma nowe władze - wynika z wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym. Prezesem została Dorota Kania, członek zarządu Polska Press.

Instytut w KRS wciąż nazywa się Instytut Dziennikarstwa Polskapresse, ale z pewnością jego nazwa zmieni się tak, jak zmieniła się nazwa spółki (Polska Press).

Czytaj też: List do Rosjan wydrukowano na jedynkach dzienników Polska Press

We władzach instytutu od 2 marca zasiadają Grzegorz Widenka (prezes oddziału wrocławskiego i zielonogórskiego PP), Agata Rębiś (adwokat obsługujący spółkę PP) i Tomasz Przybek (prezes PP).

Twórcą Instytutu pod egidą koncernu Polskapresse (należącego w tamtym czasie do Verlagsgruppe Passau) był Marek Chyliński, który wtedy - w 2004 roku - odszedł z funkcji redaktora naczelnego „Dziennika Zachodniego”. Dziś jest profesorem na kierunkach dziennikarskich, wykładającym m.in. na Uniwersytecie Śląskim. Instytut działał ledwie kilka lat. Ostatecznie Marek Chyliński na dobre rozstał się z Polskapresse.

Instytut szkolił głównie dziennikarzy ówczesnego Polskapresse.

Czytaj też: Kryzys z papierem: braki i 100 procentowe podwyżki. Co z gazetami?

 

(CP, 22.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.