Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosja weźmie odwet na zagranicznych mediach za blokowanie Sputnika i RT

Działalność zagranicznych mediów w Rosji wkrótce może zostać zabroniona

Organizacje informacyjne z krajów, które „dyskryminują” rosyjskie media, nie będą mogły działać w Rosji - wynika z przygotowywanych zmian w prawie.

Kreml chce odpowiedzieć na zachodnie restrykcje wobec takich mediów jak agencja informacyjna Sputnik i kanał telewizyjny RT. „Uważamy, że nieprzyjazne działania obcych państw przeciwko naszym mediom, czy w formie zakazu, czy ograniczania dystrybucji ich produktów, powinny otrzymać szybką i symetryczną reakcję" - oświadczył Wasilij Piskariew, przewodniczący parlamentarnej komisji do badania ingerencji obcych państw w sprawy wewnętrzne Rosji.

Czytaj też: Rosja nazywa "zagranicznymi agentami" znanych dziennikarzy i popularnego youtubera

Piskariew dodał, że gdyby obce państwo podjęło działania dyskryminacyjne wobec rosyjskich dziennikarzy, prokurator generalny mógłby szybko zakazać lub ograniczyć działalność w Rosji mediów z danego kraju. „Mówimy o zakazie dystrybucji w Rosji wszelkich materiałów informacyjnych tych mediów, w tym przez internet. Także o wygaśnięciu akredytacji korespondentów i zamknięciu przedstawicielstw w naszym kraju" - podał Piskariew.

(MAC, 07.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.