Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruszył proces w sprawie śmierci dziennikarza muzycznego Bohdana Gadomskiego

Proces odbywa się przed Sądem Okręgowym w Łodzi (screen: Interwencja.polsatnews.pl)

Rozpoczął się proces w sprawie śmierci łódzkiego dziennikarza Bohdana Gadomskiego. O przyczynienie się do zgonu jest oskarżana para jego znajomych.

Na początku 2020 roku Gadomski wrócił ze szpitala. Opiekowało się nim wtedy zaprzyjaźnione z nim małżeństwo - Borys Ł. i Halina K. Borys Ł. podał Gadomskiemu insulinę, ale bez wykorzystania aplikatora, co mogło skutkować wchłonięciem zbyt dużej dawki. W konsekwencji dziennikarz stracił przytomność, trafił do szpitala, gdzie zmarł. Przed śmiercią Gadomski zapisał Borysowi Ł. w testamencie cały swój majątek. Według prokuratury do śmierci dziennikarza przyczynili się właśnie Borys Ł. i Halina K.

Oskarżonemu grozi dożywocie 

Proces odbywa się przed Sądem Okręgowym w Łodzi. Podczas pierwszej rozprawy Borys Ł. i Halina K. nie przyznali się do winy. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, a jego żonie - do pięciu lat. Kolejną rozprawę zaplanowano na 11 kwietnia.

Bohdan Gadomski był dziennikarzem muzycznym, wieloletnim współpracownikiem "Angory" i "Expressu Ilustrowanego". Zmarł w marcu 2020 roku. Miał 70 lat.

(MNIE, 06.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.