Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Newsweek Polska" ponownie droższy

Cena najnowszego wydania tygodnika "Newsweek Polska" wzrosła o złotówkę

Tygodnik "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska) od kwietnia kosztuje 9,90 zł. Od nowego roku cena wzrosła o 1,40 zł.

Cena najnowszego wydania tygodnika "Newsweek Polska" jest wyższa od poprzedniego o złotówkę. Poprzednio cena tygodnika wzrosła wraz z początkiem 2022 roku - z 8,50 do 8,90 zł. 

- Nie planujemy w najbliższym czasie wprowadzenia znaczących podwyżek cen egzemplarzowych naszych tytułów. Podwyżka ceny „Newsweeka” była planowana i oczywiście nie pozostaje bez związku z sytuacją na rynku papieru i presją inflacyjną w naszym kraju - mówi Marcin Biegluk, dyrektor generalny portfolio prasowego Ringier Axel Springer Polska.

Czytaj też: Felietony Igi Świątek w Onecie i "Przeglądzie Sportowym"

W poniedziałek i wtorek droższe o złotówkę były także wydania papierowe "Gazety Wyborczej". Jednak, jak informuje rzeczniczka prasowa Agory Agata Staniszewska, nie jest to podwyżka systemowa. 

– "Gazeta Wyborcza" nie wprowadziła systemowej zmiany ceny od 1 kwietnia br. Wydania z poniedziałku i wtorku, 4 i 5 kwietnia, miały wyższe ceny z uwagi na dołączone do nich dodatki z przykładowymi testami z egzaminu ósmoklasisty. Takie okazjonalne zmiany następowały już wcześniej, gdy "Wyborcza" ukazywała się ze specjalnymi treściami czy dodatkami – zaznaczyła Staniszewska.

Czytaj też: Do końca 2022 roku RAS Polska chce mieć 50 tys.
subskrybentów Onet Premium

Przypomnijmy, że w marcu "Tygodnik Powszechny" podniósł cenę egzemplarzową o 2 zł. Teraz kosztuje on 12 zł. 

Europejscy producenci papieru gazetowego od połowy marca podnieśli ceny o tzw. dodatek energetyczny z powodu wojny. Według ustaleń "Presserwisu" dodatek energetyczny będzie doliczany do każdej tony papieru zakupionej przez wydawcę lub drukarnię. W zależności od rodzaju papieru waha się od 175 do 300 euro.

(BAE, 06.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.