Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Duet Starybrat-Motyka o poranku w Zetce. Bez popołudniowego "Gościa Radia Zet"

Robert Motyka i Marek Starybrat o poranku zastąpili Agnieszkę Kołodziejską i Roberta Karpowicza (fot. materiały prasowe)

Marek Starybrat i Robert Motyka zostali prowadzącymi "Dzień dobry bardzo" w Radiu Zet. W ramówce nowością jest popołudniowy magazyn informacyjno-rozrywkowy "Dzieje się w Radiu Zet". Po prawie 13 latach na antenę wróciła codzienna lista przebojów. Rozgłośnia zrezygnowała z popołudniowego wydania "Gościa Radia Zet".

Marek Starybrat i Robert Motyka w roli gospodarzy poranka zastąpili duet Agnieszka Kołodziejska - Robert Karpowicz, który był w porannym paśmie od września 2019 roku. Starybrat w lutym 2022 roku wrócił do Radia Zet, w którym pracował w latach 1998-2015 (od 2007 roku współprowadził "Dzień dobry bardzo"). Motyka jest współtwórcą kabaretu Paranienormalni, w przeszłości pracował m.in. w Radiu Roxy FM (Grupa Radiowa Agory). Artysta kabaretowy współprowadzi również poranny program konkurencyjnego RMF FM (od 2015 roku w zespole poranka jest Mariusz Kałamaga).

Czytaj też: Eurozet nie wystartuje w konkursach na nadawanie w DAB+

Stałymi elementami "Dzień dobry bardzo" będą: "Kalendarium muzyczne" Tomasza Kasprzyka, "Piosenki z lektorem" (zagraniczne przeboje z tłumaczeniami w interpretacji lektora Stanisława Olejniczaka), "Nosel wkręca" Kamila Nosela, "Gość Radia Zet" Beaty Lubeckiej i satyryczne rapsy Szymona Majewskiego.

Robert Karpowicz został prowadzącym pasmo muzyczne "Chwytaj dzień w Radiu Zet" (12-15), a Agnieszka Kołodziejska będzie gospodynią popołudniowego magazynu informacyjno-rozrywkowego "Dzieje się w Radiu Zet" (15-17). W paśmie "Dzień dobry bardziej" (9-12) pojawiać się będzie Ewelina Pacyna.

W ramówce Radia Zet nie będzie już popołudniowego "Gościa Radia Zet", nadawanego po 17. Rozmowy te stacja wprowadziła na antenę przed rokiem. Dlaczego z nich zrezygnowano? - Nie komentujemy zmian programowych - ucina Michał Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Eurozetu.

Marcin Sońta i Michał Korościel, dotychczas gospodarze "Uważam Zet" (od 14 do 18), poprowadzą razem program "Szczyt wszystkiego w Radiu Zet" (17-20), który - według zapowiedzi - ma być codzienną dawka sarkazmu, ironii i absurdu.

Czytaj też: W Warszawie ruszyło Radio Zet Ukraina

Gospodarzem wieczornego programu będzie Marcin Wojciechowski. O 20 przedstawiać będzie notowanie listy przebojów "Plus/minus lista Radia Zet", a później - od 21 do 24 ma być prowadzącym muzyczną audycję "Plus/minus lista extra". Zetka nadawała codzienną listę do połowy 2008 roku, kiedy z anteny spadła "Liga hitów". W ostatnich latach emitowana była tylko w soboty. Z największych rozgłośni codzienną listę ma RMF FM ("Poplista" od 19 do 20). Natomiast w Esce "Gorąca 20" nadawana jest w piątki po 18, a RMF Maxxx - "Hop bęc" w soboty od 17 do 20.

Z kolei prowadzącymi pasmo nocne "Jasna strona nocy" (0-3) będą wymiennie Hubert Radzikowski i Adrian Nowak.

W sobotniej ramówce pojawi się m.in. imprezowe pasmo "Zet dance", prowadzone przez Adama Nowaka. W niedziele nadal słuchać będzie można "7. dnia tygodnia w Radiu Zet", którego gospodarzem jest wicenaczelny Onetu Andrzej Stankiewicz. Nowością będzie nowy program "Co na pierwsze, co na drugie" (od 10 do 13) sekretarza anteny stacji Jakuba Olszewskiego, który zaprezentuje subiektywny ranking rzeczy, miejsc i rozmaitości.

Z anteny Radia Zet spadają audycje autorskie nadawane wieczorami w tygodniu, (m.in. "Zet jak związki" Beaty Tadli i "Zet jak zdrowie" Michała Figurskiego), jak i w niedziele ("Zet za kółkiem" Michała Adamiuka i Joanna Zientarskiej i "Zet gadżet" Adriana Nowaka).

W okresie grudzień 2021 - luty 2022 Radio Zet miało 14,1 proc. udziału w czasie słuchania (badanie Radio Track).

Czytaj też: Damian Michałowski odchodzi z Radia Zet

(KOZ, 04.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.