Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Marzec 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Warszawie ruszyło Radio Zet Ukraina

Radio Zet Ukraina nadaje w Warszawie na podstawie czasowego pozwolenia UKE (fot. materiały prasowe)

Grupa Eurozet w poniedziałek uruchomiła Radio Zet Ukraina, które nadaje na częstotliwości 100,6 MHz w Warszawie. Stacja jest skierowana do Ukraińców, którzy mieszkają lub czasowo przebywają w stolicy.

Radio Zet Ukraina nadaje w języku ukraińskim. Wiadomości są emitowane co godzinę od 7 do 19. Komunikaty i ogłoszenia pojawiają się się w wejściach programowych. Na playliscie znalazły się utwory ukraińskich wykonawców.

Otwarty nabór do ukraińskiej redakcji

"Liczba Ukraińców w Warszawie jest obecnie szacowana nawet na 300 tys. osób. Są to zarówno uchodźcy, jak i osoby, które mieszkają tu od lat. Chcemy przekazywać im informacje pomocne w praktycznych sprawach, takich jak kontakt z urzędami, dostęp do szkół i przedszkoli, poszukiwanie pracy, korzystanie z transportu, opieki medycznej" - wyjaśnia w komunikacie Mariusz Smolarek, redaktor naczelny Radia Zet.

Czytaj też: Zmiany w ramówce informacyjno-muzycznego Radia RMF24

Informacje i audycje w Radiu Zet Ukraina tworzy zespół składający się z dziennikarzy i studentów pochodzących z Ukrainy. Nabór do redakcji ukraińskiej jest otwarty.

Wcześniej ruszyło RMF Ukraina

Radio Zet Ukraina nadaje w Warszawie na podstawie czasowego pozwolenia Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Rozgłośni można również słuchać poprzez Player.radiozet.pl. Projekt w całości finansuje Grupa Eurozet.

Wcześniej - 2 marca - ruszyło radio RMF Ukraina. Rozgłośnia nadaje w Przemyślu (98,6 MHz) i Hrubieszowie (93,3 MHz). Grupa RMF odnowiła pozwolenia na nadawanie na kolejny miesiąc, dotychczasowe wygasały na przełomie marca i kwietnia. Dodatkowo RMF Ukraina można słuchać poprzez internet oraz przez cztery godziny rano i cztery godziny po południu na częstotliwościach ukraińskiego Radia Smak (we Lwowie i w obwodzie tarnopolskim na 89,9 MHz i w obwodzie wołyńskim na 93,7 MHz). RMF Ukraina dostępne jest również przez internet.

Czytaj też: Francuska reporterka z Ukrainy propagandystką Kremla

(KOZ, 29.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.