Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Marzec 31, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Eurozet nie wystartuje w konkursach na nadawanie w DAB+

Najwięksi nadawcy komercyjni - w tym Eurozet - od lat są przeciwni procesowi cyfryzacji radia w technologii DAB+ (fot. Piotr Molecki/East News)

Eurozet nie weźmie udziału w konkursach Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na nadawanie na ogólnopolskim multipleksie radia cyfrowego - dowiedział się "Presserwis".

Z naszych informacji wynika, że władze spółki w tym tygodniu podjęły decyzję, by nie startować w postępowaniach KRRiT.

Sprzeciw wobec DAB+

Najwięksi nadawcy komercyjni - w tym Eurozet - od lat są przeciwni procesowi cyfryzacji radia w technologii DAB+. Wcześniej także Grupa Radiowa Agory zdecydowała, by nie brać udziału w konkursie KRRiT.

Czytaj też: Grupa Radiowa Agory nie weźmie udziału w konkursie na nadawanie w DAB+

KRRiT w połowie lutego rozpisała dwa ogłoszenia na nadawanie na ogólnopolskim multipleksie. Pierwszy konkurs obejmuje sześć miejsc (termin składania wniosków mija 1 kwietnia), o które mogą starać się podmioty chcące uruchomić stację o charakterze uniwersalnym lub wyspecjalizowanym oraz istniejące rozgłośnie chcące poszerzyć zasięg. Warunki te spełniają ponadregionalne: Antyradio (Eurozet), RMF Classic (Grupa RMF), Vox FM (Grupa ZPR Media), Tok FM (Grupa Radiowa Agory), Muzo.fm (Polsat) i Radio Wnet. W drugim postępowaniu KRRiT zagwarantowała miejsca ogólnopolskim stacjom, czyli RMF FM, Radiu Zet i Radiu Maryja.

Od października 2013 roku w DAB+ nadają Polskie Radio i regionalne rozgłośnie publiczne. Działają także lokalne multipleksy radia cyfrowego.

Czytaj też: Państwowe spółki coraz wyższe budżety reklamowe lokują w prorządowych mediach

(KOZ, 31.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.