Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 24, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Dziennik Zachodni" w reportażu multimedialnym pokazuje uchodźców z Ukrainy

Reportaż multimedialny "Granica nadziei" można oglądać na stronie dziennikzachodni.pl (screen: dziennikzachodni.pl/Arkadiusz Gola)

„Dziennik Zachodni” przygotował nowy reportaż multimedialny „Granica nadziei”. Materiał dokumentuje nie tylko los uchodźców, ale i ludzi, którzy do Ukrainy wracają.

Pani Ludmiła z Mościsk, 10 km od polskiej granicy, i Jonathan, ochotnik do ukraińskich sił zbrojnych, to dwójka głównych bohaterów multimedialnego reportażu „Granica nadziei”, opublikowanego w serwisie DziennikZachodni.pl. Pomysłodawcą i realizatorem materiału jest Karol Gruszka, zdjęcia wykonał Arkadiusz Gola, a w jego produkcji wzięli udział Tomasz Kazanecki i Julia Karasiewicz.

- Nie można siedzieć w fotelu i z daleka przyglądać się dramatowi - mówi Karol Gruszka. Arkadiusz Gola dodaje: - Ale zdjęcia nie oddadzą tego, co się dzieje na granicy. Fotografie ogląda się zwykle w cieple, we własnym, bezpiecznym domu. 

Ekipa „DZ” odwiedziła przejścia w Budomierzu, Korczowej i Medyce. Arkadiusz Gola chce wykorzystać zdjęcia w swoim przyszłym projekcie fotograficznym. - Ale jeszcze nie teraz. Zdjęć uchodźców, budujących narrację o wojnie, jest teraz sporo. Wszyscy filtrują je przez swoje rozedrgane emocje. Kiedy poziom emocji opadnie, warto będzie przypominać te obrazy - mówi Arkadiusz Gola.

(PAR, 24.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.