Dział: REKLAMA

Dodano: Marzec 23, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ukraińska agencja digitalowa szuka klientów w Polsce

Roman Gerashchenko próbuje znaleźć klientów dla swojej agencji Sasquatch Digital (screen: Linkedin.com/in/roman-gerashchenko)

Sasquatch Digital, ukraińska agencja digitalowa, szuka zleceń w Polsce. - Nasi ludzie bardzo potrzebują nowych projektów - mówi jej założyciel Roman Gerashchenko.

Gerashchenko we wpisie na LinkedIn opisał sytuację swojej agencji i zespołu, pilnie potrzebujących nowych projektów i pracy. "Agencja ma obecnie trzech klientów, którzy nie są w stanie utrzymać zespołu 30 specjalistów. Nowi klienci pomogą naszej agencji przetrwać, a naszemu zespołowi zapewnią pracę i pieniądze dla ukraińskiej gospodarki".

- Wiedzieliśmy, że wojna może wybuchnąć. Moi pracownicy przygotowali najpotrzebniejsze rzeczy, dokumenty i po 24 lutego uciekli w okolice Lwowa lub wyjechali z kraju - mówi "Presserwisowi" Gerashchenko. I wylicza: jedna osoba jest na Litwie, jedna w Niemczech, trójka trafiła do Polski. Tak jak Gerashchenko z żoną i synem. W kraju zostali jego brat i rodzice.

Czytaj też: Meta uznana za organizację ekstremistyczną, ale WhatsApp zostaje w Rosji

- W Kijowie jest czworo pracowników. Są bezpieczni, ale większość czasu spędzają w schronach przeciwbombowych - mówi. Pozostali znajdują się w zachodniej Ukrainie.

Pracuje 100 wolonatariuszy

- Po wybuchu wojny Gerashchenko stworzył Infosztab - grupę ok. 100 wolontariuszy. Przeczesywali TikTok, YouTube w poszukiwaniu rosyjskiej propagandy, a następnie zgłaszali profile. W rosyjskim VKontakte pisali komentarze pokazujące prawdziwą sytuację wojenną w Ukrainie.

Sasquatch powstała w Kijowie w 2009 roku, jako jedna z pierwszych agencji zajmujących się social media marketingiem w Ukrainie. Gerashchenko wymienia marki, z którymi pracowała jego agencja: - Przez sześć lat pracowaliśmy dla Libresse, rok krócej dla Libero (produkty dla dzieci). Trzy lata realizowaliśmy kampanie dla Jägermeistera. Mieliśmy klientów z dziesięciu państw dawnego Związku Radzieckiego: w Gruzji, Armenii, Uzbekistanie - mówi. I dodaje - Dla Nike agencja przygotowała jedną z pierwszych kampanii influencer marketingu w Ukrainie.

Firma walczy o przetrwanie

- Teraz w portfolio agencji zostały trzy nieduże projekty. To za mało, by utrzymać firmę i ludzi. Bardzo potrzebujemy pracy. Intensywnie szukamy klientów w Polsce - mówi. Przez weekend rozsyłał oferty do polskich agencji digitalowych. - Na 65 maili dostałem 13 odpowiedzi. Wracam do tego, co robiłem, zakładając firmę. Będę się spotykał z potencjalnymi klientami: będę przekonywał do naszych usług - wyjaśnia. Jego post na LinkedIn zobaczyło ponad 100 tys. odbiorców.

Wymienia kompetencje swoich pracowników: social media marketing, kampanie PPC, przygotowywanie strategii reklamowych. Sasquatch był jedną z niewielu ukraińskich agencji, które zajmowały się SERM (Search Engine Reputation Management). Gerashchenko pisze: "Z 99-proc. prawdopodobieństwem możemy usunąć dowolną stronę internetową lub wideo z serwisu YouTube".

(BCY, 23.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.