Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Meta uznana za organizację ekstremistyczną, ale WhatsApp zostaje w Rosji

Meta podważa kompetencje rosyjskiego sądu do wprowadzenia zakazu działalności, ale sąd podziela linię rosyjskiej władzy (fot. Unsplash.com/Dima Solomin)

Koncern Meta w poniedziałek został oficjalnie uznany w Rosji za organizację ekstremistyczną, chociaż składał odwołanie. Należące do koncernu serwisy społecznościowe Facebook oraz Instagram zostały oficjalnie zakazane w tym kraju. Pozostaje natomiast WhatsApp, także należący do Mety.

11 marca rosyjska prokuratura wszczęła przeciwko Mecie sprawę karną jako organizacji podejrzanej o działalność ekstremistyczną. Już 4 marca Facebooka zablokował Rosmonadzor, który uzasadniał tę decyzję "dyskryminowaniem mediów rosyjskich". 14 marca został zablokowany Instagram. Przed poniedziałkowym procesem Meta próbowała dowieść, że potrzebuje czasu, by przygotować się do postępowania. Czasu jednak nie dostała.

Czytaj też: Prorosyjskie treści w Radiu Jutrzenka. Prezes rezygnuje

Meta ma być organizacją ekstremistyczną, jednak WhatsApp nie będzie zakazany w Rosji. Jako uzasadnienie podano, że to "środek komunikacji, a nie źródło informacji”.

(MAC, 22.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.