Dział: PRASA

Dodano: Marzec 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ziemkiewicz i Janecki sugerują, że Tomasz Lis może zginąć jak polski dezerter

Wpis Stanisława Janeckiego był komentarzem do okładki "Newsweeka" (screen: Twitter/lis_tomasz)

Publicysta "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz i publicysta "Sieci" Stanisław Janecki zamieścili na Twitterze wpisy sugerujące, że Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweeka" może skończyć jak polski dezerter Emil Czeczko.

Według Komitetu Śledczego Białorusi Emil Czeczko miał zostać znaleziony powieszony w swoim mieszkaniu. Czeczko - polski wojskowy, który zdezerterował - pojawiał się w białoruskich mediach państwowych, gdzie oskarżał polskie władze o zbrodnie na migranatch, popełniane na granicy polsko-białoruskiej.

Czytaj też: Powrót do pracy biurowej? Część redakcji już o tym postanowiła

"Czy ktoś kto utrzymuje kontakty z Lisem i Giertychem może ich poinformować jak skończył Emil Czeczko?" - napisał na Twitterze Rafał Ziemkiewicz.

Komentarz Ziemkiewicza dotyczył najprawdopodobniej wpisu Lisa: "To jest niesamowite. Czyli Ławrow właściwie potwierdza szaloną wydawało się koncepcję Giertycha, że zgłoszony przez Kaczyńskiego plan sił pokojowych NATO de facto zakłada uczestnictwo Polski w rozbiorze Ukrainy".

Z kolei Stanisław Janecki zamieścił na Twitterze okładkę nowego numeru "Newsweeka", na której znajdują się wizerunki Jarosława Kaczyńskiego i Władimira Putina z podpisem "Wrogowie czy sojusznicy". Janecki opatrzył to komentarzem: "Emil Czeczko też chojraczył. I już nie chojraczy. Przyjdzie kryska na liska".

(MNIE, 20.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.