Temat: internet

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W sobotę ruszyło centrum dla dziennikarzy we Lwowie. Internet, hełmy, kamizelki

Z punktu, który mieści się przy ul. Ruskiej 20 w centrum Lwowa, będą mogli korzystać zagraniczni, w znacznej części polscy, dziennikarze codziennie bez ograniczeń (fot. Unsplash.com)

Reporterzy bez Granic (RSF) wraz z lokalnym partnerem - Instytutem Informacji Masowej (IMI) - uruchomili we Lwowie Centrum Wolności Prasy. 

Lwowskie Centrum Wolności Prasy ma być punktem przyjmowania i dystrybucji sprzętu ochronnego dla dziennikarzy, zwłaszcza kamizelek kuloodpornych i hełmów. Centrum ma również zapewniać pomoc dziennikarzom poszukującym finansowego lub psychologicznego wsparcia.

Z centrum, które mieści się przy ul. Ruskiej 20 we Lwowie, będą mogli korzystać zagraniczni dziennikarze każdego dnia w godzinach od 8 do 20. Punkt zapewnia dostęp do internetu, możliwość transmisji na żywo i miejsce w schronie w przypadku ataku. 

Czytaj też: Polsat ograniczył liczbę korespondentów w Ukrainie

– Centrum coworkingowe może pomieścić jednocześnie w komfortowych warunkach do 30-40 dziennikarzy – mówi Alexander Query z Lwowskiego Centrum Wolności Prasy RSF. 

W związku z tym, że RSF i IMI otrzymują codziennie setki próśb od dziennikarzy poszukujących różnego rodzaju pomocy - w tym prośby o transport czy sprzęt ochronny - w ramach centrum ma powstać także specjalny portal dla dziennikarzy. Poprzez niego reporterzy będą mogli kontaktować się z organizacjami pomocowymi.

RSF ma wdrożyć również technologię projektu Collateral Freedom, która pomoże niezależnym mediom ukraińskim obejść blokowanie stron internetowych za pomocą witryn "lustrzanych" utworzonych na międzynarodowych serwerach.

Czytaj też: Patryk Michalski z WP: Wrócę do Ukrainy, by opowiadać historie ludzi

Lwowskie Centrum Wolności Prasy ściśle współpracuje z europejską siecią dziennikarską n-ost. 

(BAE, 11.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.