Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Luty 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Książę Harry pozwał wydawcę "Daily Mail", Associated Newspapers

Książę Harry nie chciał należeć do rodziny królewskiej, a teraz uważa, że należy mu się ochrona (fot. Wikimedia Commons/Defensie)

Książę Harry złożył pozew przeciwko Associated Newspapers w związku z artykułem opublikowanym 19 lutego m.in. w "Daily Mail" zatytułowanym "Tak Harry próbował utrzymać w tajemnicy swoją prawną walkę z rządem o ochroniarzy".

Książę chciał na drodze sądowej uzyskać nakaz, dzięki któremu na terenie Wielkiej Brytanii przywrócono by mu policyjną ochronę należną członkom rodziny królewskiej. Stracił ten przywilej, gdy w styczniu 2020 roku zrezygnował ze wszystkich obowiązków i wraz z rodziną osiedlił się w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj też: Prokremlowska RT straci licencję na nadawanie w Wielkiej Brytanii

Jego żona, Meghan Markle, wcześniej przez trzy lata (od 2018 roku) walczyła w sądzie z Associated Newsapapers, gdy gazety tego wydawcy opublikowały jej prywatną korespondencję z ojcem. Wygrała sprawę, otrzymując symbolicznego funta w ramach oficjalnego odszkodowania i nieujawnioną sumę, którą przekazała na cele charytatywne.

Więcej szczegółów na temat pozwu Harry’ego o zniesławienie będzie znanych dopiero wtedy, gdy dokumenty złożone w brytyjskim Sądzie Najwyższym zostaną publicznie udostępnione.

(MAC, 25.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.