Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UOKiK rozpoczął kontrolę w stacjach radiowych po piśmie posłanki Lichockiej

O kontrolę przeprowadzania badań słuchalności wystąpiła w grudniu do UOKiK Joanna Lichocka (fot. Joanna Lichocka/East News)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozpoczął w poniedziałek kontrolę w stacjach radiowych po piśmie posłanki Prawa i Sprawiedliwości Joanny Lichockiej - dowiedział się "Press".

Z naszych informacji wynika, że UOKiK zamierza sprawdzić, czy nie dochodzi do zmowy rynkowej przy realizacji badania słuchalności i tworzenia wspólnych pakietów handlowych przez nadawców radiowych.

W poniedziałek kontrolerzy UOKiK weszli do biur Grupy RMF, Eurozetu, Grupy Radiowej Agory i Grupy ZPR Media. Na zlecenie tych nadawców, zrzeszonych w Komitecie Badań Radiowych, realizowane jest przez Kantar badanie słuchalności Radio Track.

Jak ustaliliśmy, nadawcy mają zakaz wypowiadania się na temat kontroli, która może potrwać nawet do czerwca.

- Nie informujemy o szczegółach prowadzonych działań na obecnym etapie. Przedstawimy je niezwłocznie po zakończeniu czynności - stwierdza tylko Małgorzata Cieloch, rzeczniczka UOKiK.

O kontrolę przeprowadzania badań słuchalności wystąpiła w grudniu do UOKiK Joanna Lichocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości oraz członkini Rady Mediów Narodowych. Posłanka w tekście opublikowanym w serwisie Niezależna.pl napisała, że "pewnego rodzaju zmowa kilku właścicieli komercyjnych stacji nie tylko uderza w media publiczne, ale też działając w istocie »na rympał« dzieli między siebie lwią część rynku reklamowego".

Badanie Radio Track zleca Komitet Badań Radiowych, którego członkami są Grupa RMF, Eurozet, Grupa ZPR Media i Grupa Radiowa Agory.

(KOZ, 25.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.