Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 23, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd wydał zabezpieczenie ws. zwolnienia naczelnego Radia Opole. Ma wrócić do pracy

Tomasz Cichoń pracował w Radiu Opole przez 22 lata (fot. Paweł Stauffer/Radio Opole)

Tomasz Cichoń, zwolniony w lutym po 22 latach pracy redaktor naczelny Radia Opole, ma zostać przywrócony do pracy.

Tomasz Cichoń pozwał Radio Opole, domagając się przywrócenia do pracy. Sąd Rejonowy w Opolu udzielił zabezpieczenia roszczenia pozwu Cichonia o "przywróceniu do pracy poprzez nakazanie dalszego zatrudniania go przez pracodawcę" do czasu prawomocnego zakończenia postępowania.

Cichoń: "Nie chcę się wypowiadać"

O decyzji opolskiego sądu w poniedziałek na platformie X poinformował dziennikarz Tomasz Marzec, zamieszczając jego postanowienie.

Czytaj też: Regionalne rozgłośnie Polskiego Radia piszą ws. ustawy medialnej. Chcą rozszerzenia KRRiT

– Do czasu otrzymania uzasadnienia nie chcę się wypowiadać – stwierdza tylko Tomasz Cichoń, który w Radiu Opole pracował przez 22 lata.

Od września 2022 roku Cichoń był redaktorem naczelnym rozgłośni. Funkcję zaczął pełnić po tym, jak prezesem stacji został Piotr Wojtowicz (stracił stanowisko po postawieniu radia w stan likwidacji). Cichoń pracował jako reporter, serwisant i autor audycji.

"Przyczyna zwolnienia pana Tomasza Cichonia została precyzyjnie wskazana w złożonym mu oświadczeniu o rozwiązaniu z nim stosunku pracy. Głównymi motywami, które legły u podstaw złożonego oświadczenia jest konieczność reorganizacji rozgłośni, która jest w stanie likwidacji, a także udokumentowane relacje podwładnych pana Cichonia, którzy zgłaszali uzasadnione zastrzeżenia do sposobu ich traktowania i organizacji pracy" – informował w lutym "Presserwis" Jacek Kaczor, od końca stycznia 2024 roku likwidator Radia Opole.

Czytaj też: Resort kultury oświadcza, że media publiczne skutecznie postawiono w stan likwidacji

(KOZ, 23.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.