Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 22, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Debaty wracają do radiowej Czwórki. Pierwsza o literaturze young adult

"Naszym założeniem nie jest zestawianie dwóch stron, polaryzowanie, napuszczanie jednych na drugich" – deklaruje Justyna Dżbik-Kluge (fot. materiały prasowe)

Radiowa Czwórka po kilkuletniej przerwie wraca do organizowania debat. Pierwsza poświęcona będzie literaturze young adult.

"Chciałabym, żeby Czwórka kojarzyła się z miejscem dyskusji i debat" – mówiła "Presserwisowi" po objęciu stanowiska szefowej Czwórki na początku kwietnia Justyna Dżbik-Kluge. We wtorek 23 kwietnia, czyli w Światowy Dzień Książki, odbędzie się debata "Young Adult – literackie disco polo czy klucz do czytelniczych serc?".

Dyrektorka Czwórki: "Założeniem nie jest polaryzowanie"

Gośćmi debaty radiowej Czwórki będą autorki najpoczytniejszych serii young adult: Katarzyna Barlińska, Monika Rutka, Monika Marszałek, Natalia Fromuth, Marta Łąbęcka, Weronika Marczak i autor Łukasz Damaziar.

Czytaj też: Tomasz Duklanowski ma zapłacić Radiu Szczecin 45 tys. zł za bezprawne porzucenie pracy

Udział w niej wezmą także pedagodzy, psycholożki, kulturoznawcy i booktokerki: Nela Mańkowska (wyróżniona za swoją aktywność w sieci tytułem Człowiek Książki 2023 roku), Agata Gładysz (tiktokerka tworząca książkowe treści na booktoku), Kamila Drężek (psycholożka, psychoterapeutka), Magdalena Pioruńska (nauczycielka języka angielskiego), Małgorzata Bulaszewska (kulturoznawczyni Uniwersytetu SWPS), Zofia Zasacka (badaczka czytelnictwa z Biblioteki Narodowej) oraz Natalia Szostak (dziennikarka, recenzentka literacka).

"Naszym założeniem nie jest zestawianie dwóch stron, polaryzowanie, napuszczanie jednych na drugich. Zapraszamy do debaty życzliwej, uśmiechniętej, ale i odważnie stawiającej pytania o jakość powieści młodzieżowych oraz ich wpływ na czytelniczki i czytelników" – zapowiada w komunikacie Justyna Dżbik-Kluge.

Spotkanie poprowadzą Justyna Dżbik-Kluge i Jakub Jamrozek. Debata rozpocznie się o godz. 20 i będzie transmitowana na antenie radiowej Czwórki, a także pokazywana na żywo w sieci.

Czytaj też: Kobieta i życie. W mediach na kierowniczych stanowiskach jest wciąż za mało kobiet

(KOZ, 22.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.