Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 23, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrzej Janisz skomentuje Euro 2024 w Polskim Radiu. To jego powrót na antenę

Andrzej Janisz jest laureatem Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego dla najlepszego dziennikarza sportowego (fot. Bruno Fidrych/Press)

Polskie Radio na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w Niemczech wysyła czterech dziennikarzy.

Rzeczniczka prasowa spółki Monika Kuś informuje "Presserwis", że w skład ekipy, która będzie relacjonować Euro 2024 na antenach Polskiego Radia, wejdą Andrzej Janisz, Filip Jastrzębski, Tomasz Kowalczyk i Adam Malecki.

Czytaj też: Redakcje szykują się na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Mocna oferta Warner Bros. Discovery

Dla Andrzeja Janisza, który w 2022 roku przeszedł na emeryturę, będzie to powrót na antenę Polskiego Radia. Janisz pracę w radiowej Jedynce rozpoczął w 1983 roku. Poza komentowaniem meczów piłkarskich prowadził takie audycje, jak "Studio S-13", "Kronika sportowa" i "Przy muzyce o sporcie". W 2022 roku został laureatem Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego dla najlepszego dziennikarza sportowego.

Filip Jastrzębski i Tomasz Kowalczyk są dziennikarzami sportowymi radiowej Jedynki. Z kolei Adam Malecki jest dziennikarzem redakcji sportowej radiowej Trójki, do której wrócił po przerwie. 

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozpoczną się 14 czerwca i potrwają do 14 lipca.

Czytaj też: Oglądalność meczu Real Madryt - FC Barcelona w Canal+ Premium i Eleven Sports 1

(KOZ, 23.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.