Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio 357 wydało w 2021 roku 9,05 mln zł. Nowy cel: milion

Radio 357 założyli byli dziennikarze radiowej Trójki (fot. Dariusz Kawka/Radio 357)

Budżet Radia 357 w 2021 roku wyniósł 9,05 mln zł - poinformował w piątek zespół rozgłośni podczas transmisji dla patronów. Stacja ogłosiła kolejny cel na Patronite - 1 mln zł. 

Najwięcej, bo 4,27 mln zł wydatków operacyjnych, przeznaczono na wynagrodzenie zespołu redakcyjnego, które stanowiło 47,18 proc. budżetu. Wynagrodzenie administracji, marketingu i social mediów wyniosło 1,15 mln zł (12,75 proc.).

Nowe inicjatywy mediowe pochłonęły 942 tys. zł (10,4 proc.), koszty chronione umową o poufności - 672 tys. zł (7,42 proc.), VAT, którego radio nie może odliczyć - 626 tys. zł (6,91 proc.), koszty funkcjonowania firmy - 608 tys. zł (6,72 proc.), koszty promocji - 445 tys. zł (4,92 proc.), koszty nadawania - 268 tys. zł (29,6 proc.), a leasing sprzętu radiowego - 67 tys. zł (0,74 proc.).

Press

Podczas transmisji dla patronów ogłoszono kolejny cel na Patronite - 1 mln zł. - Tak jak jest milion powodów, dla których nasze radio warto wspierać. Każdy ma swój i każdy jest dobry - mówił Paweł Sołtys, prezes spółki zarządzającej Radiem 357. - Cel wyznacza nam ścieżkę, którą będziemy kroczyć na pewno w tym roku i w kolejnych - dodał.

Press

Dodatkowe środki przeznaczone zostaną m.in. na systematycznie wspieranie aplikacji i rozwój wideo. - Nie chodzi o żadną telewizję, chcemy od razu rozbroić tę minę. Jesteśmy radiowcami, a wideo pozwala nam dotrzeć szerzej, poznać się lepiej i pokazać się z lepszej strony - zaznaczał Krystian Hanke z zarządu spółki 357.

Radio 357 rozpoczęło nadawanie 5 stycznia 2021 roku. Trzy miesiące wcześniej - w październiku 2020 roku - ruszyła zbiórka w serwisie Patronite.pl. W dniu startu stację wspierało 20 tys. patronów, którzy deklarowali wpłacanie łącznie 473 tys. zł miesięcznie. Od tego czasu liczba patronów wzrosła ponad dwukrotnie do 43 tys., a miesięczne wpłaty wynoszą 815 tys. zł. Łącznie od momentu powstania patroni przekazali na działalność radia 9,8 mln zł. Radio 357 otrzymało nagrodę Grand Press Digital. 

Czytaj też: Top w Radiu 357, a Trójka w tym czasie nadaje "357 przebojów Trójki"

5 stycznia 2022 roku Radio 357 świętowało pierwsze rodziny. Paweł Sołtys nie krył radości: - Historia ostatniego roku to coś w rodzaju snu na jawie - od spontanicznego pomysłu na radio po poważny projekt medialny, który idzie jak burza - mówił nam. - Moment fenomenalnego odzewu słuchaczy i eksplozji wsparcia na początku zbiórki w serwisie Patronite dał nam siłę na starcie. Skompletowaliśmy unikatowy zespół i postawiliśmy radio od zera w trzy miesiące.

Zespół Radia 357 tworzy obecnie ponad 100 osób. Audycje prowadzą m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marta Malinowska, Katarzyna Pruchnicka, Aleksandra Budka, Gabriela Darmetko, Piotr Stelmach i Agnieszka Obszańska.

Czytaj też: Tomasz Michniewicz bez audycji "Świat równoległy" w Radiu 357

- Radio 357 jest dowodem na to, że jeżeli ma się umiejętności - które autorzy z pewnością mają - oraz pasję można w zasadzie z niczego osiągnąć dosyć duży sukces - mówił nam niedawno Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej". - Radio 357 świetnie się rozwija, noworoczna akcja z "Topem 357" była mocno obecna w mediach społecznościowych. Widać było, że trafili do pewnej szerokiej grupy odbiorców - dodaje.

Były redaktor naczelny "Faktu" i "Wprost" Robert Feluś podkreślał, że przepis na sukces rozgłośni był jasny. Radiostacja dała "sierotom po Trójce" to, czego im brakowało, nie będąc zarazem wierną kopią. - Są nowe audycje, dobre pomysły na przyciąganie i przywiązywanie słuchaczy. I jest ten stary, cudowny klimat dawnego radia, które władza postanowiła ukatrupić - opowiadał.

(KOZ, KAP, 21.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.