Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 01, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Top w Radiu 357, a Trójka w tym czasie nadaje "357 przebojów Trójki"

Radio 357 emituje 1 stycznia 2022 roku Top z najlepszymi piosenkami wszech czasów.

Dziś, 1 stycznia, od godziny 9 do 21 na antenie Radia 357 emitowany jest Top Radia 357. Głosowanie, w którym mogli brać udział patroni radia, trwało od 26 listopada.

- Top i Polski Top (Polski Top to głosowanie na najlepsze polskie piosenki wszech czasów, którego finał wyemitowany zostanie 3 maja - przyp. red.) układa (…) społeczność naszych Patronów. Dlaczego uznaliśmy, że tak będzie lepiej? To Patroni zrzucili się na system do głosowania - uzasadniało reguły głosowania Radio 357.

Czytaj też: 1,3 mln zł z przedświątecznych aukcji Radia 357

Tego typu audycja, w której cały dzień prezentowane były najlepsze piosenki świata - wybierane na podstawie głosowania słuchaczy - była znakiem rozpoznawczym dawnego Programu III Polskiego Radia. Pomysłodawcą Topu Wszech Czasów był Marek Niedźwiecki. Pierwsze notowanie odbyło się w 1994 r., a wygrała piosenka „Stairway to Heaven” Led Zeppelin. W kolejnych latach na czele zestawienia obok "Schodów..." najcześciej były utwory takie jak „Bohemian Rhapsody” Queen, „Brothers In Arms” Dire Straits czy „Another Brick in the Wall” Pink Floyd.

Po rozbiciu zespołu Trójki Top Wszech Czasów - podobnie jak kilka innych formatów - doczekał się kontynuacji w Radiu 357.

Program III Polskiego Radia natomiast na Nowy Rok przygotował program "357 przebojów Trójki". Specjalna audycja planowana jest na 1 stycznia po godz. 10 i potrwa do północy. Według zapowiedzi, zaprezentowane zostaną utwory najważniejsze dla Programu III. Audycję "357 przebojów Trójki" poprowadzą: Tomasz Miara, Radosław Okrasko, Tomasz Żąda i Łukasz Ciechański.

(MAT, 01.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.