Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google ukarane na Białorusi grzywną 1,5 mln rubli

Kara nie jest przesadnie dotkliwa, ale Google nie zgadza się z uzasadnieniem wyroku (fot. Unsplash.com/Paweł Czerwiński)

Białoruskie Ministerstwo Regulacji Antymonopolowych i Handlu nałożyło na koncern Google karę w wysokości 1 438 941 rubli, w przeliczeniu 560 tys. dol. Powodem jest naruszenie tamtejszych przepisów antymonopolowych. 

Firma nie zgodziła się z wrześniowym orzeczeniem Sądu Gospodarczego w Mińsku, ale Sąd Najwyższy podtrzymał wyrok. Zdaniem przedstawicieli ministerstwa usługa Google Play zajmuje dominującą pozycję na rynku sklepów z aplikacjami mobilnymi na system operacyjny Android. Zwrócono również uwagę, że domyślnym ustawieniem na smartfonach i tabletach jest wyszukiwarka Google i Asystent Google.

Ministerstwo wcześniej odniosło się do tego, że podobne sprawy toczyły się przeciwko Google w Rosji i krajach Unii Europejskiej. 

(MAC, 17.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.