Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Konfederacja wróciła na Facebooka i znów zniknęła. Nowy profil założyli posłowie partii

Nowy profil w szybkim tempie zyskuje obserwatorów (fot. Twitter.com/Dariusz Szumiło)

Po tym jak Facebook w ubiegłym tygodniu usunął konto Konfederacji, partia wróciła wczoraj na platformę. Nowy profil założyli jej posłowie, którzy jednocześnie nadal walczą o odzyskanie usuniętego fanpage'a. Jednak po południu także nowy profil został usunięty z Facebooka.

Posłowie Konfederacji utworzyli nowy profil Konfederacja - Koło Poselskie, który jest niezależny od konta partyjnego. Nowy profil facebookowy w około dwóch godzin zebrał prawie 10 tys. obserwujących, a liczba ta wciąż rosła. Lecz na tym koniec, bo profil późnym popołudniem znów zniknął z sieci.

Przypomnijmy, że Facebook w ubiegłą środę usunął fanpage Konfederacji, który obserwowało 671 tys. osób. To skutek wpisów partii na temat pandemii.

Jak podało wówczas biuro prasowe Meta, właściciela Facebooka, strona Konfederacji wielokrotnie naruszała standardy społeczności, "w szczególności dotyczące zasad walki z Covid-19 i środków ostrożności z tym związanych oraz mowy nienawiści".

Wczoraj wieczorem posłowie Konfederacji byli oburzeni kolejną ingerencją: "Boją się nas! Zaledwie kilka godzin trwało życie profilu koła poselskiego Konfederacja. Zdążył zebrać 35 tysięcy obserwujących. Nie pojawiła się żadna, najmniejsza "kontrowersja" ale widać nie o standardy społeczności tu chodzi. Tylko o polityczne eliminowanie Konfederacji! Skandaliczny przykład cenzury i prześladowania politycznego" - napisał poseł Krzysztof Tuduj.

(BAE, 11.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.