Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Konfederacja wraca na Facebooka. Nowy profil założyli posłowie partii

(fot. Twitter.com/Dariusz Szumiło)

Po tym jak Facebook w ubiegłym tygodniu usunął konto Konfederacji, partia wraca na platformę. Nowy profil założyli jej posłowie, w międzyczasie nadal walczą o odzyskanie usuniętego fanpage'a.  

Facebook w ubiegłą środę usunął fanpage Konfederacji, który obserwowało 671 tys. osób. To skutek wpisów partii na temat pandemii.

Jak podało wówczas biuro prasowe Meta, właściciela Facebooka, strona Konfederacji wielokrotnie naruszała standardy społeczności, "w szczególności dotyczące zasad walki z Covid-19 i środków ostrożności z tym związanych oraz mowy nienawiści".

Dziś posłowie Konfederacji ogłosili, że utworzyli nowy profil Konfederacja - Koło Poselskie, który jest niezależny od konta partyjnego. Nowy profil facebookowy w około 2 godziny zebrał prawie 10 tysięcy obserwujących. 

Po zablokowaniu przez Facebooka konta Konfederacji z powodu wpisów o pandemii Ministerstwo Sprawiedliwości przypomniało o ustawie o ochronie wolności słowa w social mediach, przedstawiając jej aktualizację. Według ekspertek, mimo poprawek, propozycja resortu nie rozwiązuje problemu prywatnej cenzury, jest za to motywowana politycznie.

Czytaj więcej o pomyśle regulacji mediów społecznościowych przez resort sprawiedliwości

W miniony piątek swoją wersję regulacji wielkich platform przedstawiła także Konfederacja. Projekt ustawy o ochronie demokratycznej debaty publicznej w internecie przewiduje wysokie kary dla właścicieli serwisów społecznościowych, którzy usuwają treści, ograniczają dostęp lub usuwają stronę organizacji politycznej. Za złamanie prawa platformy miałyby podlegać każdorazowo administracyjnej karze pieniężnej w wysokości do 50 mln zł. Kara miałaby być nakładana przez Państwową Komisję Wyborczą.

(BAE, 11.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.