Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Profil Konfederacji usunięty z Facebooka za wpisy o Covid-19

Konfederacja od dawna krytykuje obostrzenia związane z pandemią (fot. Piotr Molęcki/East News)

Facebook usunął w środę fanpage Konfederacji, który obserwowało 671 tys. osób. To skutek wpisów partii na temat pandemii.

Z informacji Spider's Web wynika, że przedstawiciele Faceboooka kilkukrotnie kontaktowali się z administratorami fanpage'a Konfederacji i ostrzegali o możliwej blokadzie. 

Jak podało biuro prasowe Meta, właściciela Facebooka, strona Konfederacji wielokrotnie naruszała standardy społeczności, "w szczególności dotyczące zasad walki z Covid-19 i środków ostrożności z tym związanych oraz mowy nienawiści".

"Żyjemy w świecie, w którym Mark Zuckerberg (właściciel Facebooka - przyp. red.) rości sobie prawo do decydowania co jest prawdą, a co nie oraz ingerowania w polityczny układ sił obcych państw. Przekaz Konfederacji jest nie na rękę lewicowej poprawności politycznej i jedynie słusznej narracji. Decyzja o usunięciu naszego profilu (...) ma charakter czysto polityczny. Na naszych oczach rodzi się nowoczesny totalitaryzm" - napisali w oświadczeniu przedstawiciele Konfederacji.

Partia od dawna krytykuje obostrzenia związane z pandemią. Jej przedstawiciele brali też udział w proteście razem z tzw. antyszepionkowcami.

(MNIE, 05.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.