Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 28, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kibol odpowie za zaatakowanie dziennikarek "Gazety Wyborczej" podczas Strajku Kobiet

Atak na dziennikarki Joannę Urbańską-Jaworską i Magdalenę Kozioł miał miejsce jesienią ubiegłego roku w trakcie manifestacji Strajku Kobiet (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Kibol Robert G. odpowie przed sądem za zaatakowanie w trakcie manifestacji Strajku Kobiet dziennikarek wrocławskiej "Gazety Wyborczej". Mężczyzna jest oskarżany przez prokuraturę o "narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu".

Atak na dziennikarki Joannę Urbańską-Jaworską i Magdalenę Kozioł miał miejsce jesienią ubiegłego roku podczas manifestacji organizowanych po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy antyaborcyjnej. Joanna Urbańska-Jaworska została wtedy silnie popchnięta przez zamaskowanego mężczyznę, przez co poleciała przez jezdnię i przewróciła się, zatrzymując się na krawężniku. Później ten sam sprawca miał uderzyć pięścią w brzuch drugą z dziennikarek - Magdalenę Kozioł.

Za atak na Joannę Urbańską-Jaworską Robertowi G., związanemu z chuligańską bojówką Silesia, grozi od 1,5 miesiąca do 3 lat pozbawienia wolności, a za uderzenie Magdaleny Kozioł - od 1,5 miesiąca do roku. Jak podała "Gazeta Wyborcza", w czasie śledztwa mężczyzna nie przyznał się do winy.

(MNIE, 28.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.