Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 19, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Apel stacji TVN. „Chcę, by decyzja, co oglądam, należała do mnie”. Tu podpisy

Stacja TVN uruchomiła stronę, gdzie zamieściła „Apel w obronie TVN” – zachęca widzów do podpisywania się. Apel ma przekonać prezydenta RP, by zawetował uchwaloną w piątek lex TVN.

W niedzielę rano w "Dzień dobry TVN" Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN, zachęcał widzów do podpisywania apelu. – To miłe, że dziś ludzie na ulicach pokażą swój sprzeciw – mówił, nawiązując do planowanych w niedzielę demonstracji w Warszawie i kilkudziesięciu innych miastach. - Ale podpisanie apelu też jest istotne.

Czytaj też: Wolne media wspierają TVN

Stacja TVN na stronie apel.tvn.pl przypomina, że „17 grudnia Sejm uchwalił ustawę LEX TVN. Jest to atak na wolne media, który ma pozbawić Państwa możliwości oglądania wszystkich kanałów TVN. Prosimy o podpisanie apelu w obronie stacji”.

Pełny tekst apelu:

„Wolne media są fundamentem demokracji. Chcę, by decyzja o tym, który kanał telewizyjny oglądam, należała wyłącznie do mnie. Chcę mieć dostęp do różnorodnych informacji, programów i rozrywki. Atak na wolność mediów ma daleko idące konsekwencje dla przyszłości Polski. Niszczone są wzajemne relacje z USA, największym sojusznikiem i gwarantem bezpieczeństwa naszego kraju. Nie możemy na to pozwolić! Potrzebujemy silnej, opartej na zaufaniu współpracy z międzynarodowymi partnerami. W związku z tym apeluję do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby niezwłocznie zawetował LEX TVN.

Tekst można podpisać tutaj. Kliknij.

Jeśli nowelizacja ustawy medialnej miałaby obowiązywać, to amerykański Discovery będzie musiał pozbyć się większości udziałów w TVN. Dziś według KRRiT dochodzi do obchodzenia przepisów ustawy o rtv, bo choć właścicielem TVN jest formalnie holenderska spółka Polish Television Holding, to faktycznie należy ona do amerykańskiego Discovery, a limit udziałów spółek spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego w firmach posiadających polskie koncesje wynosi 49 proc.

Czytaj też: Dziś pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie
i w innych miastach protesty przeciwko lex TVN

(MAT, 19.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.