Temat: Grand Press

Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 07, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Magdalena Rigamonti z Grand Press w kategorii Wywiad. Violetta Krasnowska nagrodzona za Wywiad 2020

(fot. Press)

Magdalena Rigamonti za cykl "Rzeczpospolita Kościelna" (Tok FM) otrzymała Grand Press w kategorii Wywiad. Z kolei w ponownie ocenionej zeszłorocznej kategorii Wywiad wygrał materiał "Nie chcę robić kłopotu" Violetty Krasnowskiej z "Polityki". Dziennikarki nagrody odebrały podczas finału 25. edycji konkursu Grand Press - Dziennikarz Roku we wtorek w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie. 

"Rzeczpospolita Kościelna" to cykl podcastów, w których Magdalena Rigamonti rozmawiała z polskimi politykami o Kościele w Polsce.

- To jest cykl dziesięciu rozmów o kościele. To nie są rozmowy spisane, a podcasty - tłumaczyła Rigamonti. I dodała: - Będę nadal badać sprawy Kościoła, przede mną - mam nadzieję - kolejne rozmowy. "Rzeczpospolita Kościelna" będzie kontynuowana. 

Pozostali nominowani w tej kategorii:

 • „Himalajska ruletka” – Joanna Dzikowska („Gazeta Wyborcza”)
 • „Układ się rozpada” – Rafał Kalukin („Polityka”)
 • „Borys Budka: Sorry, ale nie jestem rewolucjonistą. Wygramy wybory przy urnach” – Tomasz Kwaśniewski („Gazeta Wyborcza”)
 • Cykl „Rzeczpospolita Kościelna” – Magdalena Rigamonti (Tok FM)
 • „Rosjanie nas penetrują” – Donata Subbotko („Wolna Sobota – Gazeta Wyborcza”)
 • „A ty musisz codziennie wracać do szkoły i nieważne, że tam każdego dnia w środku umierasz” – Justyna Suchecka-Jadczak (Tvn24.pl)
 • Cykl „MSZ od środka” – Robert Walenciak („Przegląd”)

Kategoria Wywiad została przed rokiem wycofana z konkursu z powodu wątpliwości wobec jednej ze zgłoszonych prac. Zgodnie z zapowiedzią w tym roku jurorzy dokonali ponownej oceny wszystkich prac nominowanych w zeszłym roku i po dyskusji dołączyli do ostatecznych nominacji jeden materiał. Wygrała Violetta Krasnowska z "Polityki" za intymny wywiad z prof. Ewa Łętowską.

- Wielkie podziękowania dla pani prof. Ewy Łętowskiej za to, że chciała porozmawiać o swoich prywatnych sprawach, o podejściu do śmierci - stwierdziła Krasnowska na scenie.

Kategoria Wywiad 2020

Pozostali nominowani:

 • „Nie bój się mojej chusty” – Ludmiła Anannikova („Duży Format – Gazeta Wyborcza”)
 • „Lewe prawe loff. Rozmowa z dr. hab. Michałem Łuczewskim” – Karolina Lewestam („Pismo. Magazyn opinii”)
 • „Polska z dźwigu widziana – rozmowa z Krzysztofem Królem, operatorem dźwigu na poznańskich budowach” – Rafał Woś („Tygodnik Powszechny”)
 • „Taniec, prezenty i seks przez całą dobę” – Aleksandra Pucułek („Gazeta Wyborcza Łódź”)
 • „Mirosław Tryczyk: mówię przepraszam, ale nie za siebie – za dziadka” – Emilia Padoł (Onet)
 • „Wybór? Jaki wybór? To jest minimalizacja dramatu” – Aleksandra Suława (Styl.pl)

  Wszyscy nagrodzeni w Grand Press 2021 tutaj

Jury Grand Press 2021

W tym roku w jury konkursu Grand Press 2021 zasiedli: Jacek Amsterdamski (Wirtualna Polska), Andrzej Andrysiak („Gazeta Radomszczańska”), Anna Augustyn (TOK FM), Mariusz Janicki („Polityka”), Barbara Kasprzycka („Dziennik Gazeta Prawna”), Dominika Kozłowska („Znak”), Paweł Ławiński (Onet), Edward Miszczak (TVN), Piotr Pacewicz (OKO.press), Andrzej Skworz (przewodniczący jury, „Press”), Radosław Sławiński (Polsat), Aleksandra Sobczak („Gazeta Wyborcza”), Marek Twaróg („Press”), Agnieszka Wiśniewska (KrytykaPolityczna.pl).

Partnerzy konkursu

Organizatorami konkursu są: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press.
Mecenas konkursu: Kulczyk Investments
Partnerzy konkursu: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Grupa Lux Med, Jeronimo Martins Polska, Grupa Żywiec, UPC Polska, Agencja MSL z Grupy Publicis
Partner nagrody Grand Press Economy: Allegro
Partner nagrody Grand Press Digital: Meta
Partner Nagrody im. Bohdan Tomaszewskiego: BNP Paribas Bank Polska
Partner Nagrody Książka Reporterska Roku: Miasto Sopot
Partner Nagrody Czytelników: Nexto
Partnerzy gali: British American Tobacco, Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców Repropol, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Piloci Studio, Studio Cocosound, producent napoju Coca-Cola, Aco Solutions, Royal Catering

Kup magazyn "Press"

O zwycięzcach Grand Press 2021 przeczytasz więcej w najnowszym numerze magazynu "Press". Do tego, jak co dwa miesiące, zestaw tekstów o mediach, marketingu, reklamie, PR. Zamów go już teraz, czytaj w styczniu.

(07.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.