Dział: PRASA

Dodano: Listopad 22, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rzeczniczka SG: Nie wyobrażam sobie, żeby 170 redakcji wjechało nam na granicę

W rozmowie w Radiu Plus rzecznika Straży Granicznej tłumaczyła, że być może na raz wydawanych będzie 20-30 tymczasowych przepustek (fot. Piotr Molecki/East News)

W poniedziałek w Radiu Plus rzeczniczka Straży Granicznej Anna Michalska mówiła o rozwiązaniach w zakresie dopuszczenia dziennikarzy do granicy polsko-białoruskiej. "Na pewno wiemy, że nie będą to mogły być duże grupy dziennikarzy" — powiedziała rzeczniczka.

W rozmowie w Radiu Plus rzecznika Straży Granicznej tłumaczyła, że w tej chwili na Podlasiu obecni są przedstawiciele 170 redakcji. — Nie wyobrażam sobie, żeby 170 redakcji wjechało nam na granicę — zaznaczyła. Michalska dodała, że być może na raz wydawanych będzie 20-30 tymczasowych przepustek.

Straż Graniczna zdecyduje, kogo wpuścić na granicę

2 grudnia przestaje obowiązywać stan wyjątkowy wprowadzony w pasie przygranicznym z Białorusią. Rząd chce ustawą przedłużyć zakaz przebywania na tym terenie, wprowadzając nowelizację ustawy o ochronie granicy państwowej.

Celem nowelizacji "jest zwiększenie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz stworzenie warunków dla funkcjonariuszy Straży Granicznej". Zgodnie z proponowanymi zapisami to lokalni komendanci Straży Granicznej będą decydować, czy i na jak długo wpuścić dziennikarzy na teren objęty zakazem.

Nowelizacja ustawy o ochronie granicy państwowej niezgodna z konstytucją

Według prawników projekt nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej jest niezgodny z konstytucją, a szefowie redakcji uznają go za kolejną próbę ataku na wolne media. Zdaniem dziennikarzy nowe przepisy segregują media na lepsze i gorsze.

(BAE, 22.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.