Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 18, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Polska przyspieszyła start TVP World ze względu na sytuację na granicy

TVP World zastąpił internetowy Poland In (screen Vod.tvp.pl)

Telewizja Polska, która planowała uruchomienie anglojęzycznego TVP World 1 stycznia 2022 roku, ruszyła z nim w czwartek o godz. 8. Na razie jest to kanał internetowy.

Decyzję o przyspieszeniu startu TVP World władze TVP podjęły w związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej. - Ruszamy szybciej, ponieważ istnieje potrzeba obiektywnego pokazywania sytuacji na granicy - mówi Marcin Klepacki, dyrektor biura dystrybucji TVP.

Początkowo TVP World będzie kanałem internetowym na terenie Europy, ale z blokadą na obszar Stanów Zjednoczonych. - Oczywiście nadal trwają rozmowy z operatorami w Stanach Zjednoczonych, docelowo TVP World będzie i tam obecny - zapewnia Klepacki.

W nocy polskiego czasu program TVP World ma transmitować dostępny w Stanach Zjednoczonych kanał TVP Info.

TVP World to kanał informacyjny o wydarzeniach na świecie, który ma prezentować punkt widzenia Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Na początek ramówkę stacji ma zdominować sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. O pełnych godzinach będą nadawane serwisy informacyjne, a w połowie każdej godziny - skróty tych serwisów.

TVP planowała start TVP World na październik, ale później przesunęła uruchomienie stacji na styczeń 2022 roku ze względu na trwające jeszcze rozmowy z operatorami w Stanach Zjednoczonych. W Europie kanał ma być docelowo dostępny przede wszystkim z satelity i w sieciach hotelowych. Jednocześnie TVP kończy nadawanie internetowego kanału Poland In poświęconego Polsce. Projekt został uruchomiony w listopadzie 2018 roku.

Dyrektorem TVP World jest Marcin Darmas, a jego zastępcami Filip Styczyński i Dawid Wildstein. Funkcję redaktora naczelnego pełni Grzegorz Kuczyński.

(AMS, KOZ, 18.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.