Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 16, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kamil Durczok nie żyje. Miał 53 lata

Kamil Durczok miał 53 lata. (screen: YouTube.com/Super Express)

We wtorek nad ranem w szpitalu zmarł Kamil Durczok. Miał 53 lata. Zmagał się z chorobą, której przebieg się nagle zaostrzył - informuje szpital.

Informację potwierdziliśmy w dwóch źródłach, także u rodziny. Dziennikarz zmarł dziś w Katowicach.

Informację później potwierdził także szpital: "Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13:45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapi Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im.prof. K.Gibińskiego SUM w Katowicach. Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4:23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia. Łączymy się myślami z rodziną w tym trudnym czasie oraz składamy najszczersze wyrazy współczucia" - czytamy w komunikacie.

Durczok zaczynał karierę dziennikarską w radiu, jednak popularność zdobył w telewizji. Od 1993 roku pracował w Telewizji Polskiej, natomiast w 2006 roku został dziennikarzem telewizji TVN. Był redaktorem naczelnym i prowadzącym Faktów, najważniejszego programu informacyjnego stacji. Musiał odejść ze stacji po oskarżeniach o mobbing. W 2019 roku został wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl. W latach 2016–2017 gospodarz programu Brutalna prawda. Durczok ujawnia (później pod nazwą Durczokracja) w Polsat News.

Dziennikarza wspominają znajomi:

Nie będę się wykłócał, czy Kamil Durczok był fajny, czy niefajny" - mówi jego przyjaciel, znany dziennikarz.

Kilkanaście lat temu chorował na nowotwór. O swej walce napisał książkę "Wygrać życie".

Był laureatem wielu nagród branżowych, m.in. nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotej Telekamery w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004).

(MAT, 16.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.