Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 09, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Euro 2020, Krzysztof Krawczyk i spis powszechny - tych haseł szukaliśmy w Google

W zestawieniu Rok w wyszukiwarce znaleźli się m.in. Daniel Obajtek, serial "Squid Game" i Krzysztof Krawczyk (fot. Unsplash.com, East News)

Hasło Euro 2020 znalazło się na pierwszym miejscu polskiego zestawienia Google - Rok w wyszukiwarce. Wśród haseł, które polscy internauci najczęściej wpisywali w wyszukiwarkę w mijającym roku, są również Krzysztof Krawczyk, spis powszechny, Pacjent gov i Kamil Durczok.

Google zaprezentował listę haseł, które najszybciej zyskiwały popularność - zestawienie Rok w wyszukiwarce.

W Polsce najpopularniejsza okazała się piłka nożna. Hasło Euro 2020 znalazło się na pierwszym miejscu głównej listy podsumowania. Na liście pojawiły się również osoby, które odeszły: Krzysztof Krawczyk (drugie miejsce) oraz Kamil Durczok (piąte miejsce). W pierwszej dziesiątce znalazły się hasła związane ze zdrowiem i szczepieniami: pacjent gov (czwarte miejsce) oraz loteria szczepionkowa (siódme miejsce). W zestawieniu dwa fenomeny - serialowy i marketingowy. Koreańska produkcja "Squid Game" podbiła internet (szóste miejsce), a niewiele mniejszym zainteresowaniem cieszyły się lody Ekipy (hasło zamyka pierwszą dziesiątkę zestawienia). 

Sytuacja na granicy, spis powszechny, Afganistan

Doniesienia medialne w zeszłym roku zdominował koronawirus. W tym roku zestaw tematów jest o wiele bardziej różnorodny. Pierwsze miejsce w kategorii News zajął odbywający się raz na 10 lat obowiązkowy spis powszechny. W Polsce uwaga skupiona była również na szczepieniach (trzecie miejsce), sytuacji na granicy polsko-białoruskiej (szóste miejsce), a także na akcji Media bez wyboru (siódme miejsce). W pierwszej dziesiątce znalazły się tematy gospodarcze - Google'a pytano o Nowy Ład (dziewiąte miejsce) i podatek cukrowy (dziesiąte miejsce). Sporo emocji wzbudził Konkurs Chopinowski (ósme miejsce). W zestawieniu pojawiły się też tematy zagraniczne. Szukano informacji o kontenerowcu, który ugrzązł w Kanale Sueskim, blokując główną trasę wodną globalnego handlu (czwarte miejsce), a także o Afganistanie, w którym władzę przejęli talibowie (drugie miejsce). Temat Afganistanu znalazł się na też szczycie globalnej listy.

Krawczyk, Durczok, Kowalewski

Na czele listy Ludzie, czyli kogo najczęściej googlowaliśmy, pojawił się duński piłkarz Christian Eriksen, który upadł na murawę w wyniku zawału podczas meczu Dania - Finlandia. Zainteresowaniem cieszył się także trener reprezentacji Polski w piłce nożnej Paulo Sousa (trzecie miejsce) oraz tenisistka Iga Świątek (piąte miejsce). Poza wymienioną wyżej trójką w zestawieniu są youtuberka Natsu (drugie miejsce), Daniel Obajtek (szóste miejsce) i Piotr Fronczewski (siódme miejsce). 

Na liście tych, którzy odeszli, znalazł się piosenkarz Krzysztof Krawczyk (pierwsze miejsce), dziennikarz Kamil Durczok (drugie miejsce) oraz aktor Krzysztof Kowalewski (trzecie miejsce).

(BAE, 09.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.