Dział: PRASA

Dodano: Listopad 15, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"GW": poznańska prokuratura chce zemsty na dziennikarzach za krytyczne publikacje

Redakcje "Gazety Wyborczej" i "Superwizjera" TVN opisywały działania poznańskiej prokuratorki Agnieszki Nowickiej (screen Tvn24.pl)

Świadek incognito miał anonimowo zeznać, że dziennikarze "Gazety Wyborczej" i "Superwizjera" TVN mieli być korumpowani przez gangsterów za publikacje kompromitujące poznańską prokuratorkę Agnieszkę Nowicką. "Prokuratura chce wykorzystać tę sprawę do małostkowego odwetu i zastraszenia dziennikarzy" – pisze Piotr Żytnicki, dziennikarz "GW". 

Według ustaleń "Gazety Wyborczej" prokuratura w Poznaniu prowadzi śledztwo w sprawie tzw. poplecznictwa, czyli utrudniania lub udaremniania postępowań karnych oraz pomagania sprawcom przestępstw, by uniknęli odpowiedzialności.

Świadek, którego tożsamość została utajniona, miał zeznać, że słyszał rozmowę gangsterów, planujących skorumpowanie dziennikarzy – Piotra Żytnickiego z "Gazety Wyborczej" i Michała Fuji z "Superwizjera" TVN24. Gangsterzy mieli ustalić, że każdemu wręczą po 20 tys. zł za publikacje kompromitujące prokuratorkę Nowicką. 

"Nie mamy dowodów, że ktoś nakłonił świadka incognito do złożenia zeznań o korumpowaniu dziennikarzy. Ale mamy prawo podejrzewać, że prokuratura chce wykorzystać tę sprawę do małostkowego odwetu i zastraszenia dziennikarzy" – pisze Piotr Żytnicki, dziennikarz "Gazety Wyborczej". 

Redakcje "Gazety Wyborczej" i "Superwizjera" TVN opisywały działania poznańskiej prokuratorki Agnieszki Nowickiej i jej zawodowe związki z półświatkiem.

(BAE, 15.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.