Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 10, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Frances Haugen zarzuca Facebookowi podkopywanie demokracji

Frances Haugen ma za sobą serię spektakularnych wystąpień przeciwko Facebookowi (fot. Wikimedia Commons)

Frances Haugen, była menedżerka Facebooka i sygnalistka, podczas przesłuchania przed Parlamentem Europejskim stwierdziła, że platforma zagraża życiu i zdrowiu obywateli i podkopuje demokrację.

Przesłuchanie zostało zorganizowane przez Komisję Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów (IMCO) Parlamentu Europejskiego. Frances Haugen stała się znana, gdy okazało się, że to ona stoi za serią publikacji "The Wall Street Journal" piętnujących różne nieprawidłowości w działaniach Facebooka. Następnie przed Senatem USA i Parlamentem Brytyjskim opowiadała o tym, jak koncern (obecnie przemianowany na Meta) ukrywał dezinformację, przedkładając zyski nad bezpieczeństwo użytkowników. 

"Kierownictwo firmy wie, jak zabezpieczyć Facebook i Instragram, ale nie wprowadza koniecznych zmian, ponieważ stawia swoje ogromne zyski przed dobrem ludzi. Jest to firma, która zarabia miliardy na poświęcaniu bezpieczeństwa - także dzieci - na rzecz zysków i jest to nie do przyjęcia" - opowiadała w Brukseli.

Tak jak przy poprzednich okazjach, zachęcała do ściślejszej regulacji Facebooka i ujawnienia jego wewnętrznych mechanizmów i algorytmów, mających wpływ na to, jakie treści są promowane w serwisach.

(MAC, 10.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.