Dział: REKLAMA

Dodano: Listopad 09, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W czasie kryzysu migracyjnego Lasy Państwowe zachęcają do nocowania w lesie

Autor posta zachęcającego do nocowania w lasach państwowaych przeprosił osoby, które "poczuły się urażone" wpisem (screen Facebook/Lasy Państwowe)

Lasy Państwowe opublikowały na swoim profilu na Facebooku post, w którym promowany był tzw. bushcrafting. To forma rozrywki, która opiera się na tzw. przetrwaniu w dziczy.

Komentujący szybko zarzucili prowadzącym fanpage, że post został opublikowany w nieodpowiednim momencie w związku z sytuacją migrantów na granicy polsko-białoruskiej. Jeden z nich przypomniał: "w tym momencie setki ludzi koczuje w lesie na granicy. Część przypłaciła to życiem". 

Na pytanie, czy takie treści powinny znaleźć się na fanpage'u Lasów Państwowych w trakcie kryzysu migracyjnego, Filip Beźnicki, digital strategy director Havas Media Group, stwierdza, że post jest wybitnie niefortunny. - Daleki jestem od przypisywania złych intencji administratorom - podkreśla jednak Beźnicki. Zwraca uwagę, że w komentarzach pod postem znalazło się wiele osób, które opowiadały o swoich przygodach związanych z bushcraftingiem. - W obecnej sytuacji Lasy Państwowe powinny tę dyskusję powstrzymać. Skojarzenia są jednoznaczne i nie takie, o jakie chodziło - dodaje Beźnicki.

Natalia Żmuda, social media leader w agencji Labcon, zauważa, że komunikacja marek nie powinna opierać się jedynie na usługach, które się świadczy, ale powinna integrować podmioty, które są narracyjnie blisko odbiorców. - Bushcraft jest w ostatnich latach bardzo popularny, ale zgadza się, że autor posta powinien wziąć pod uwagę sytuację na granicy. Zrobić real time marketingowy check - stwierdza ekspertka.

Na fanpage'u wypowiedział się autor posta, który wyjaśnił, że nie było jego intencją odnosić się do spraw mających miejsce na granicy polsko-białoruskiej. "Myślałem tylko i wyłącznie o programie zanocuj w lesie, który został wdrożony w maju" - wytłumaczył. Rzecznik prasowy Lasów Państwowych Michał Gzowski podkreślił w rozmowie z "Pressem", że leśnicy z nadgranicznych nadleśnictw udzielają "wszelkiej możliwej pomocy żołnierzom Wojska Polskiego, funkcjonariuszom Straży Granicznej i policji w wypełnianiu ich niebezpiecznej misji ochrony polskich granic i zapewnienia bezpieczeństwa nam wszystkim". Jednak publikacja miałą charakter wyłącznie informacyjny i nie miała związku z wydarzeniami na granicy. - Promocja projektu "Nocuj w lesie" jest rozpisana na wiele miesięcy.

(KAP, 09.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.