Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook rezygnuje z funkcji rozpoznawania twarzy

Meta zapewniła, że nie kończy prac nad technologią rozpoznawania twarzy (fot. Pixaby.com)

Firma Meta (zmieniona nazwa Facebooka) poinformowała, że zakończy funkcjonowanie systemu rozpoznawania twarzy na portalu Facebook.

Jak podkreślono, osoby, które zaznaczyły zgodę, nie będą już automatycznie rozpoznawane na zdjęciach oraz filmach, a portal skasuje indywidualne szablony rozpoznawania twarzy dla ponad miliarda osób.

Aplikacja ma zostać zamknięta w ciągu najbliższych tygodni. Według firmy Meta z narzędzia korzysta ponad jedna trzecia aktywnych użytkowników Facebooka, czyli 600 mln osób. Powodem wyłączenia aplikacji są obawy związane z wykorzystywaniem tej technologii w społeczeństwie i trwające prace legislacyjne nad ustaleniem zasad jej używania.

Meta zapewniła jednak, że nie kończy prac nad technologią rozpoznawania twarzy i zaangażuje do nich zewnętrznych ekspertów.

(MNIE, 02.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.