Dział: PRASA

Dodano: Październik 18, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze Krytyki Politycznej, Onetu i Spider's Web+ nominowani do nagrody im. prof. Czerneckiego

3 listopada poznamy laureatów IV edycji nagrody im. prof. Romana Czerneckiego (fot. materiały prasowe)

Fundacja EFC ogłosiła nominowanych do nagrody im. prof. Romana Czerneckiego. Wśród nich znaleźli się m.in. dziennikarze "Tygodnika Powszechnego", Onetu i Spider's Web+. 

W tegorocznej edycji konkursu do nagrody im. prof. Romana Czerneckiego w kategorii publicystyka, do której swoje prace mogą składać dziennikarze, zostało nominowanych siedem osób. 

Antoni Antoszek ("Pismo. Magazyn opinii") otrzymał nominację za tekst "Egzamin z e-lekcji", Paulina Zywar (Onet.pl) za artykuł "»Mamo, mi już nie przeszkadza, kiedy zamykają mnie w toalecie«. Dlaczego system wsparcia psychicznego w szkołach nie działa?", Mateusza Różańskiego (Niepełnosprawni.pl) nominowano za artykuł "Przemoc i dyskryminacja. Czego doświadczają uczniowie ze specjalnymi potrzebami?", Karola Wilczyńskiego ("Tygodnik Powszechny") za "Wyższą szkołę alienacji". Nominacje otrzymali także: Michał Sutowski (Krytyka Polityczna) za "Rasistowskie »W pustyni i w puszczy«? To dopiero początek problemu", Weronika Tomiak (Suksespisanyszminka.pl) za tekst "Paradoks polskiego systemu edukacji" oraz Sylwia Czubkowska (Spider's Web+) za artykuł "Czas wprowadzić do szkół edukację medialną. To ostatni dzwonek, by wychować cyfrowo świadome społeczeństwo". 

Laureatów IV edycji konkursu poznamy 3 listopada. Wydarzenie będzie miało charakter kameralny, a transmisję z rozdania nagród będzie można obejrzeć w internecie. 

W poprzednich latach w kategorii publicystyka nagrody otrzymały: Justyna Suchecka, wówczas "Gazeta Wyborcza" (2018), Joanna Cieśla "Polityka" (2019) i Aleksandra Pucułek, "Gazeta Wyborcza" (2020).

Konkurs jest przeznaczony dla dziennikarzy, naukowców i edukatorów, którzy piszą o szkole, a ich teksty wzmacniają merytoryczną dyskusję na temat edukacji i pozwalają zrozumieć, z jakimi wyzwaniami się ona mierzy. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach - naukowej, publicystycznej i specjalistycznej. Inspiracją do stworzenia nagrody była postać Romana Czerneckiego - nauczyciela, wykładowcy, dyrektora szkół, który całe życie poświęcił nauczaniu.

(BAE, 18.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.