Dział: PRASA

Dodano: Październik 17, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze "Głosu Wielkopolskiego" uruchomili zbiórkę dla koleżanki, której spłonął dom

Jeszcze nie wiadomo, czy dom dziennikarki da się uratować (screen Zrzutka.pl)

Agnieszka Świderska, wieloletnia dziennikarka "Głosu Wielkopolskiego" i serwisu pila.naszemiasto.pl., w pożarze straciła dom. By pomóc go odbudować, redakcyjni koledzy uruchomili zbiórkę.

W sobotę, 9 października, straż pożarna otrzymała informację, że płonie jeden z budynków jednorodzinnych w Pile. Chwilę potem telefon odebrała także Agnieszka Świderska - to sąsiad zobaczył, że jej dom się pali. Na szczęście nikomu nic się nie stało - akurat nikogo tam nie było - ale dziennikarka straciła dorobek życia. Na razie mieszka u przyjaciół.

Przyczyny pożaru nie są znane, nie wiadomo też, czy dom będzie można wyremontować. - Doszczętnie spłonęły dach i poddasze. Jeszcze nie wiadomo, czy da się uratować parter. O tym zdecyduje rzeczoznawca z uprawnieniami budowlanymi. Może się okazać, że dom trzeba będzie całkiem zburzyć - mówi Świderska.

By pomóc Świderskiej, koledzy z redakcji uruchomili zbiórkę w serwisie Zrzutka.pl, gdzie uzbierali do niedzielnego popołudnia ponad 13 tys. zł. Cel określono na 50 tys. zł. Wpłat można dokonywać pod linkiem: https://zrzutka.pl/tm63aw (KRY)

(KRY, 17.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.