Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 14, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pospieszalski zbiera pieniądze na program na Zrzutka.pl, bo Patronite.pl go zablokował

Jan Pospieszalski z Janem Pawlickim realizują program "Janek Pospieszalski #Warto", który można oglądać na YouTubie (screen: YouTube/Janek Pospieszalski Warto)

Jan Pospieszalski uruchomił na portalu Zrzutka.pl zbiórkę pieniędzy na produkcję swojego programu "Janek Pospieszalski #Warto". Wcześniej dziennikarz planował zbierać środki za pośrednictwem serwisu Patronite.pl, ale ten zablokował zbiórkę.

Patronite.pl podał, że jego rada naukowa negatywnie oceniła treści z programu Pospieszalskiego dotyczące epidemii COVID-19. "Staramy się poznać treść owej oceny, ale cóż... Nie pchamy się tam, gdzie nas nie chcą. Poza tym cenimy sobie niezależność" - poinformowano w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych Pospieszalskiego.

W poniedziałek uruchomiono zbiórkę na Zrzutka.pl. Jak uzasadniono, ta platforma oferuje korzystniejsze warunki niż Patronite.pl, a "ponadto nie ingeruje ideologicznie w wolne decyzje osób chcących wspierać wybranych przez siebie beneficjentów".

W sierpniu TVP poinformowała, że nie będzie kontynuowała programu "Warto rozmawiać", który prowadził Jan Pospieszalski. Jacek Kurski, prezes TVP, uzasadniał, że "Janek Pospieszalski sam się wykluczył, bo nakręcał histerię antyszczepionkową i atakował walkę rządu z pandemią". Wcześniej Pospieszalski razem z Janem Pawlickim, byłym dyrektorem TVP 1, uruchomił program internetowy "Janek Pospieszalski #Warto".

(MNIE, 14.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.