Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 13, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KOD zapowiada na wtorek protesty w obronie wolnych mediów

Komitet Obrony Demokracji zapowiedział kolejne protesty w obronie wolnych mediów (fot. Piotr Molecki/East News)

We wtorek 14 września Komitet Obrony Demokracji organizuje kolejne protesty w obronie wolnych mediów.

Protesty odbędą się o godz. 18 m.in. w Bydgoszczy, Kielcach, Łodzi i Poznaniu, a liczba miast wciąż jest aktualizowana. W piątek KOD zorganizował też manifestację w Bydgoszczy.

"Bez wolnych mediów nie będziemy wiedzieć, co naprawdę dzieje się w kraju, pozbawieni zostaniemy obywatelskiej kontroli nad rządzącymi, poddani zostaniemy manipulacji, nie będziemy potrafili odróżnić kłamstwa od prawdy - mówi Karol Słowiński, lider bydgoskiego KOD. Namawia do wywierania presji na posłów, by zagłosowali przeciwko lex TVN, kiedy wróci pod głosowanie po tym, jak 9 września Senat odrzucił projekt ustawy.

Podczas piątkowej manifestacji przemawiali m.in. prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, dziekan Okręgowej Izby Adwokackiej mecenas Michał Bukowiński, dziennikarz Józef Herold, radny miasta Bydgoszczy Robert Langowski i przedstawiciele opozycji.

(KRY, 13.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.