Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google apeluje we Francji ws. 500 mln euro kary

Francuski urząd antymonopolowy grozi Google kolejnymi karami, jeżeli nie dogada się z wydawcami (fot. Pixabay.com)

Alphabet, właściciel Google, poinformował, że złożył apelację od lipcowej decyzji francuskiego organu nadzoru antymonopolowego o nałożeniu na koncern 500 mln euro grzywny.

Kara nałożona na Google była uzasadniana brakiem negocjacji "w dobrej wierze" z wydawcami prasy w sprawie wynagrodzenia z tytułu praw pokrewnych za reprodukcję ich treści w wyszukiwarce. Urząd nakazał również firmie przedstawienie wydawcom i agencjom informacyjnym "oferty wynagrodzenia za bieżące wykorzystanie chronionych treści", pod groźbą kary grzywny do 900 tys. euro za każdy dzień zwłoki.

"Uważamy, że grzywna jest nieproporcjonalna do naszych wysiłków na rzecz osiągnięcia porozumienia i przestrzegania nowego prawa. Nadal ciężko pracujemy, aby rozwiązać tę sprawę i zawrzeć umowy. Obejmuje to rozszerzenie oferty dla 1200 wydawców, wyjaśnienie pewnych aspektów naszych umów i udostępnienie większej liczby danych, zgodnie z żądaniem francuskiego urzędu ds. konkurencji" – oświadczył Sebastien Missoffe, szef Google France.

(MAC, 02.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.