Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Na podstawie reportażu Janusza Schwertnera powstanie spektakl teatralny

Janusz Schwertner dwukrotnie zdobywał nagrodę Grand Press – w 2018 i 2020 roku (screen YouTube.com/INDID TV)

Reportaż "Miłość w czasach zarazy" Janusza Schwertnera (Onet), za którą dziennikarz w 2020 roku otrzymał nagrodę Grand Press, będzie tematem sztuki wystawionej w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.

"Opierając się na nagrodzonym European Press Prize reportażu Janusza Schwertnera »Miłość w czasach zarazy«, pragniemy zabrać stanowczy głos wobec braku systemowego wsparcia psychiatrycznego dla tysięcy wykluczonych nastolatków w Polsce" - zapowiedział Jakub Skrzywanek, kurator programowy szczecińskiego teatru. Spektakl będzie jedną z sześciu premier zaplanowanych na sezon 2021/2022.

Reportaż Schwertnera opowiada historię dwóch chłopców, którzy trafili na podwarszawski oddział psychiatrii dziecięcej. Jeden z nich, Wiktor, popełnił samobójstwo w kwietniu 2019 roku. Wcześniej padł ofiarą homofobii i mimo podejmowanych wcześniej prób samobójczych aż trzykrotnie nie został przyjęty na oddział.

Za "Miłość w czasach zarazy" Janusz Schwertner oprócz nagrody Grand Press (w kategorii reportaż) otrzymał m.in. European Press Prize, nazywaną europejskim Pulitzerem, Nagrodę im. Dariusza Fikusa i Nagrodę im. Woyciechowskiego.

(KRY, 26.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.