Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 20, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jagoda Grondecka jest już w Polsce

Jagoda Grondecka ma zostać ewakuowana z Afganistanu (screen: Youtube.com/Onet Rano)

Polska dziennikarka mieszkająca w Kabulu Jagoda Grondecka wróciła do Polski. Przyleciała w piątek nad ranem samolotem wysłanym przez rząd do Afganistanu. 

JAgoda Grondecka w ostatnich tygodniach relacjonowała sytuację w Afganistanie, była w Kabulu, gdy miasto przejęli talibowie.

O powrocie dziennikarki do Polski poinformował Reset Obywatelski. "Mamy przyjemność poinformować, że red. @jagodagrondecka wylądowała cała i zdrowa wraz ze swoim kotem na Okęciu" – napisano na Twitterze.

O powrocie dziennikarki do Polski poinformował w czwartek minister Dworczyk w porannym programie Wirtualnej Polski "Tłit". "W ciągu tych ostatnich kilku dni wykonała naprawdę bardzo dużą pracę, pomagając Afgańczykom, którzy byli przeznaczeni do ewakuacji, a starali się dostać na teren lotniska, współpracując z pracownikami Ministerstwa Spraw Zagranicznych" – zaznaczył Dworczyk w rozmowie z Patrykiem Michalskim, dziennikarzem WP. 

Także znajomi Jagody Grondeckiej pisali w mediach społecznościowych, że dziennikarka jest bezpieczna i czeka na wylot z Afganistanu. 

Jagoda Grondecka z wykształcenia jest iranistką, publicystką i komentatorką ds. bliskowschodnich. Jako korespondentka pracuje dla "Krytyki Politycznej". Od września 2020 roku mieszkała w Kabulu, stolicy Afganistanu.

(BAE, 20.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.