Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Adam Bodnar został publicystą "Gazety Wyborczej"

"To było najlepsze sześć lat instytucji Rzecznika Praw Obywatelskich w jego ponadtrzydziestoletniej historii" - napisał Jarosław Kurski (fot. Jakub Kaminski/East News)

Były rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar nawiązał współpracę z "Gazetą Wyborczą" (Agora). Pierwszy artykuł ukazał się w sobotnio-niedzielnym wydaniu.

Tekst Adama Bodnara "Święte słowo kadencja" znalazł się na drugiej stronie wydania, zajmuje niemal całą kolumnę i został opatrzony krótkim komentarzem Jarosława Kurskiego. Zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" napisał w nim o Bodnarze: "Teraz, gdy złożył już urząd, będzie naszym autorem, co witamy z entuzjazmem, domyślając się, że nadal będzie stawał po stronie słabszych, prześladowanych, bezbronnych, po stronie mniejszości. Wszak jako RPO nie robił tego z urzędniczego obowiązku".

Kadencja Adama Bodnara na stanowisku RPO skończyła się w lipcu.

(KRY, 02.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.