Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 30, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Szczecinie i Poznaniu zapowiedziano protesty przeciwko lex TVN

Organizatorami protestu w Szczecinie są Fundacja RÓWNiE, Refugees Szczecin i Fundacja Pełnia Wyrazu (fot. Pawel Wodzynski/East News)

Protest w Szczecinie odbędzie się w piątek 30.07 br. o godzinie 18 na pl. Adamowicza. Z kolei poznańscy manifestanci zbiorą się na pl. Wolności o 18. 

Jak wyjaśniają protestujący, ich celem jest wsparcie TVN-u, który "był z nami na każdym proteście m.in. w obronie praw kobiet". Organizatorzy podkreślają, że zależy im aby przeciwstawić się władzy, która "znieważa i zamyka usta dziennikarzom". W ich opinii lex TVN to "kolejny atak prawicowych fanatyków na wolne media w naszym kraju". 

Organizatorami wydarzenia w Szczecinie są Fundacja RÓWNiE, Refugees Szczecin i Fundacja Pełnia Wyrazu. Poznański protest organizowany jest przez osoby prywatne.

Kilkuset dziennikarzy, w tym sześciu redaktorów naczelnych - "Gazety Wyborczej", "Newsweeka", "Polityki", OKO.press, "Rzeczpospolitej" i "Press" - podpisało się dotychczas pod listem otwartym w obronie telewizji TVN.

Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy medialnej autorstwa posłów partii rządzącej, wymierzonym w TVN, koncesji nie będą mogli otrzymać nadawcy kontrolowani przez podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.  Właścicielem TVN jest zarejestrowana w Holandii spółka Polish Television Holding BV, która obecnie należy do amerykańskiego Discovery. Nadawcy mają mieć sześć miesięcy od wejścia w życie ustawy na dostosowanie struktury właścicielskiej, a vacatio legis wynosi 30 dni.
Koncesja dla TVN24 wygasa za niespełna dwa miesiące. (KAP)

Press

(KAP, 30.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.